ЗМІ про нас: Громадські активісти розвивають екокультуру у місті Z

Цієї суботи, 6 квітня, у запорізькому Парку Перемоги пройшла екоакція «Зелене місто Z», в які взяли участь понад 100 містян. Учасники заходу прибрали сміття, висадили нові дерева та кущі, розчистили галявини від засохлого гілля та сміття. Ініціювала захід Громадська організація «Справжні дії», пише видання «Факти Запоріжжя».

«Мета ініціативи полягає у збереженні лісових насаджень, захисті місцевості від забудови, а також покращенні умов догляду за соціальним об'єктом. Нам хочеться, аби в місті стало набагато більше зелених зон», - коментує ініціативу Валерія Салтан, голова ГО «Справжні дії».

Люди приходили разом із дітьми, які також активно брали участь у благоустрої парку. Зокрема, не байдужими до проблем екології виявилися місцеві бізнесмени, студенти та екологи. Прибирали не тільки територію Парку Перемоги, а й прилеглі ділянки, які були засмічені. 

«Тенденція озеленення міста позитивна. Останнім часом багато громадських організацій звертаються до нас з ініціативою влаштувати екодень», - зазначає Богдан Хижняк, інженер з охорони лісу «Запоріжзеленгосп».

«Немає законодавчого правового поля, щоб ефективно працювала екологічна інспекція. Подібні акції потрібно влаштовувати кожного тижня, аби самотужки навести лад у місті», - ділиться Олег Плесьонов, фахівець з екології.

Організатори зазначають, даний захід мав "розігрівальний" характер, надалі акції стануть ще масштабнішими.

Нагадаємо, нещодавно ГО «Справжні дії» звернулася до органів влади із клопотанням надати Парку Перемоги статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, і передати парк на баланс міста. Запорізька облдержадміністрація схвалила відповідне клопотання.

Територія потребує суттєвого оновлення. Парк знаходиться на балансі ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», у підприємства немає ресурсів для його розвитку. Водночас, реалізувати ландшафтні та інші сучасні проекти, спрямовані на його благоустрій, місто не може – не його територія.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі