#ЗНОВУВКРАЛИ: що приховують голови районних адміністрацій Запоріжжя викошуючи та підпалюючи амброзію на об’єктах?

Як повелось здавна нескінченно можна спостерігати за трьома речами: як горить вогонь, як тече вода і як працюють інші люди. Однак запоріжани добровільно-примусово стежать за ще одним «чудом» - як Запорізька міська рада намагається прийняти роботи підрядника по боротьбі з карантинними рослинами, за які заплатять із кишені платників податків.

Журналісти та громадськість вже декілька місяців поспіль стежать за спробами підрядника «Запоріжжя комунальне» побороти бур’ян препаратом «Амбромаг». Однак  останній поки перемагає, впевнився активіст громадської організації «Справжні дії» Олексій Солодовник.

На останньому засіданні постійної робочої групи Запорізької міської ради щодо виконання програми по боротьбі з карантинними рослинами, Валерій Еделєв активно та показово розгромив представників районів міста через зрив термінів з виконання обробки об’єктів хімічним методом, зазначивши, що проведена робота – це «фількіна грамота». Тож буде створена чергова робоча група, в яку буде входити представник Держпродспоживслужби, представник райадміністрації  та активіст, який представлятиме громадськість, та  вчергове виїжджатимуть в райони для перевірки якості та площі оброблених об’єктів.

Не довго думаючи, під гаслом «Гори сарай - гори й хата» райради Вознесенівського та Олександрівського району, потравили амброзію забороненим препаратом, який після себе напалмом випалив землю, однак амброзію залишає  на місті. Тож аби  зробити видимість роботи та приховати наслідки, підрядник просто на всього викосив ненависний бур’ян.  Хоча близько місяця тому, пан Еделєв на зібранні заборонив скошувати карантинні рослини, одразу після обробки.

Так, член ГО пан Солодовник  зазначає, що у Вознесенівському районі міста по вулиці 12 квітня підрядник провів роботи на площі – 0,35 га, спалив траву, а потім механічним методом прибрав наслідки. Що цікаво, у плані – графіку за липень дуже різняться зазначені площі, адже спочатку зазначена площа складалась з 0,23 га.

Журналісти аналітичного видання «Факти Запоріжжя» вже висвітлювали об’єкт у репортажі. Звідки взялись додаткові гектари – питання?. Відсутність робіт також прийняли по вулиці Незалежної України/Якова Новицького – 0,09 га.

У Олександрівському районі ситуація ще доволі прозаїчніша. По вулиці Арочна (відкос), окрім аналогічних наслідків, спостерігається підпал узбіччя. Та навіть на цьому об’єкті прийнято 200 м2.

Щодо берегу річки Суха Московка, то фірма «Запоріжжя комунальне» проводило обробку площі препаратом «Амбромаг» 4 рази. Однак дива не сталось – амброзію викосили.

Журналісти після перших обробок побували на цих об’єктах та зафіксували «дієві» роботи.

Дивлячись на наслідки боротьби з карантинними рослинами у двох районах міста, виникають побоювання, що якщо громадськість не  доб’ється від  можновладців кардинальних рішень щодо розриву домовленостей із підрядником та все ж таки чергова комісія прийме роботи, таку «красу» із випаленою землею місцеві мешканці будуть спостерігати на тільки на околицях, а й у центрі міста, парках та скверах. Проте окрім візуальної потворності проблема нікуди не дівається – пилок від амброзії досі б’є по здоров’ю запоріжан. Та чи понесуть відповідальні особи за це покарання? Та хто заплатить за подвійну роботу: хімічну обробку та викос, знов платники податків?

Громадська організація «Справжні Дії» та редакція «Факти Запоріжжя» й надалі буде стежити за перебігом подій, щоб #ЗНОВУВКРАЛИ на амброзії Запоріжжя було не можливо!

Заплановані адреси обробки амброзії у місті Запоріжжя. Якщо ви виявили невідповідність, телефонуйте на гарячу лінію за телефоном 0 800 302 700 / 096 693 69 08 ГО «Справжні дії»!

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі