Завдяки ГО "Справжні дії" ДТЕК виконав обіцянку та відремонтував дорогу в Ботієвській ОТГ

Понад рік мешканці Ботієвської об'єднаної територіальної громади Приазовського району Запорізької області намагалися добитися від ДТЕКу ремонту розбитих вантажівками підприємства доріг. Зрештою, одну з геть понівечених сільських доріг відремонтовано. Це сталося завдяки спільним зусиллям ГО «Справжні дії», яка неодноразово зверталася до керівництва підприємства, та громади, жителі якої наполегливо боролися за виконання ДТЕКом зобов’язань перед ними.

Комунальні дороги Ботієвської ОТГ були вщент знищені багатотонними вантажними автомобілями ДТЕК, які регулярно їздили на будівельний майданчик Приморської ВЕС – зауважимо, що на початку будівництва енергомонополіст обіцяв не використовувати комунальні дороги для пересування важкого транспорту. Стан доріг був настільки жахливим, що вже влітку 2018 року у селищах Ботієво, Строганівка, Бабанівка та Приморський посад Приазовського району мешканці почали писати в усі можливі інстанції із проханням щось зробити. Трохи пізніше обурення діями ДТЕК досягло краю – попри знищення доріг та навіть руйнування деяких будинків уздовж автошляхів, енергокомпанія не вживала жодних заходів, щоб допомогти громаді.

Люди перепробували все – спрямовували прохання на адресу керівництва ДТЕК, влаштовували акції протесту, залучали до переговорів з інвестором тодішнього очільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля. Але щоразу все йшло за одним і тим сценарієм – обіцянки, обіцянки та й обіцянки, про які, схоже, ДТЕКівці та посадовці забували одразу після зустрічі з представниками громади. Станом на 19 червня жодного зобов'язання ДТЕК щодо ремонту доріг та приналежної інфраструктури у Ботієвській ОТГ виконано не було попри те, що ВЕС давно добудовано.

Попри це мешканці чотирьох селищ не втрачали надії та продовжили діяти, цього разу звернувшись по допомогу до Громадської організації «Справжні дії». 

На відміну від представників влади, ГО "Справжні дії" відразу взялася до справи, підготувавши ряд звернень до державних органів та керівництва як ДТЕК, так і області. Зрештою через рік настійного бомбардування усіх можливих інстанцій диво таки сталося – одну з доріг відремонтували. Влада виділила з місцевого бюджету 30 979 492 грн.

Наразі автодорогу Строганівка – узбережжя моря, довжиною у 3,7 км, одну з найсильніше розбитих, повністю відновлено.

Так, це лише маленька перемога у великій війні за якісні дороги, це лише одна відновлена дорога з багатьох, але хочеться сподіватися, що ДТЕК відремонтує й інші дороги у громаді – усі, які через вантажівки енергомонополіста сьогодні нагадують не дорожнє полотно, а, щонайменше, лінію протитанкових перешкод.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі