Запорізька міська влада не підтримала петицію ГО "Справжні дії"

Інформація про забудову території дитячого оздоровчого табору на Великому лузі не викликала радості та ентузіазму у містян. Міська влада через кулуарні домовленості із бізнесом, не винесла на сесію міськради і приховала від розгляду депутатів питання, щодо доцільності забудови території колишнього піонерського табору «Орлятко», що знаходиться на березі Дніпра та є зоною рекреації. кулуарно віддала комунальну власність на забудову компанії Володимира Кальцева.

Для захисту власності запоріжан від нахабного розкрадання, ГО «Справжні дії» підготувало петицію «Про недопущення забудови території рекреаційного призначення на узбережжі р. Дніпро ТОВ «Бізнес Олімп» та скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №202/2 від 27.05.2019, як такого, що винесено кулуарно та всупереч вимог Закону».

Відповідно до ст. 23 ЗУ «Про звернення громадян», ГО «Справжні дії» забезпечила:

  • безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;
  • електронну реєстрацію громадян для підписання петиції;
  • недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції, без участі громадянина;
  • фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином.

За два місяці її підтримало тисяча містян. Відповідно до ст.23 Закону України «Про звернення громадян», ГО «Справжні дії» направила лист до мера Запоріжжя з проханням розглянути у встановленому порядку, електрону петицію громадянина Кисельова Максима Миколайовича як таку, що набрала необхідну кількість голосів та розмістити її на офіційному веб-сайті Запорізької міської ради. На що активісти отримали відповідь, що у листі не вказано прізвища тисяч підписантів, а на веб-порталі, на якому розміщена петиція, відсутні прізвища тих хто її підтримав.

Дана петиція не перша, яку ГО «Справжні дії» направляє до органів влади. У березні цього року петиція «Щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів, була направлена на розгляд до Кабінету Міністрів України. Дану петицію прийняли та опублікували на офіційному веб-порталі уряду. Виходить, що звернення, оформлені однаково, уряд прийняв та опублікував, а міськвиконком Запоріжжя ні. Для вищого виконавчого органу влади прізвища підписантів петиції не потрібні, а міські посадовці повинні знати кожного з тисячі підписантів.

Скоріш за все, справа у темі петиції, а не у прізвищах тих, хто її підтримав. Можливо, міська влада не бажає на власній інтернет-сторінці оприлюднювати факт передачі земельної ділянки, що розташовується у рекреаційній зоні, підприємствам Володимира Кальцева. Особливо, сьогодні, коли фактично розпочалась передвиборча кампанія до місцевих виборів, проявляти «темні сторони» власної роботи та кооперації з бізнесом посадовці не бажають.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі