Запоріжжя у топ-5 міст, що генерують найбільше відходів

За данними Держстату, у 2019 році в Україні утворилось 441,2 млн тонн відходів. Найбільше відходів утворили у Дніпропетровській (57% від усього обсягягу відходів) та Полтавській (22%) областях. Запоріжжя замикає п'ятірку міст-забруднювачів з показником 1,2% . Останньою у рейтенгу Закарпацька область. 

Більшість відходів в Україні відвезли на звалища - 238,3 млн тонн. Утилізували, відправили на переробку більш ніж 108 тис тонн сміття і спалили - 1120 тонн.

Слід розуміти, що сміття, відвезене на полігони - нікуди не поділось. Воно століттями забруднюватиме підземні води, грунт, перетворюватимется на мікропластик, який розноситиме вітер. В Україні не один рік намагаються налагодити систему утилізації відходів. У цьому питанні є два аспекти: законодавчий (розробити урядову програму екологічного поводження з побутовими відходами) та суспільний - без розуміння, що сучасне, екологічне поводження зі сміттям - це наша з вами відповідальність, за кілька років ми отримаємо сміттєзвалища у нас під вікнами. Оскільки кількість відходів зростає, відсоток переробки складає 0,02%, більшість сміттєзвалишь вже на межі свого строку єксплуатації і необхідне виділення земель для розміщення нових звалищ.

Тож варто починати з себе - і це зовсім просто: відокремте пластик, папір,скло, поліетилен та передайте його на переробку. 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі