Запоріжці виступили проти забудови котеджами узбережжя Дніпра на Великому лузі: зареєстровано петицію

Запорізькі активісти звинувачують міського голову Володимира Буряка у кулуарних домовленостях з бізнесом та зареєстрували петицію із вимогою до влади не допустити забудови рекреаційної зони на узбережжі Дніпра на  Великому лузі. 

Відповідне звернення 1 жовтня було опубліковане на сайті Громадської організації «Справжні дії». Автором е-петиції виступив заступник голови Організації Максим Кисельов.

Повна назва документу: «Про недопущення забудови території рекреаційного призначення на узбережжі р. Дніпро ТОВ «Бізнес Олімп» та скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №202/2 від 27.05.2019, як такого, що винесено кулуарно та всупереч вимогам Закону».

«Голова Запорізької міської ради Володимир Буряк кулуарно, зловживаючи службовим становищем, умисно, шляхом невинесення на сесію міської ради, приховав від розгляду депутатів Запорізької міської ради питання щодо доцільності забудови території колишнього піонерського табору «Орлятко», що знаходиться на березі р. Дніпро на території Дніпровського району м. Запоріжжя (правий берег міста, район житлового масиву «Великий луг») та є зоною рекреації», - зазначає автор звернення.

Повідомляється, що 27 травня 2019 року Володимир Буряк підписав рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №202/2 «Про надання згоди на розроблення детального плану території (ДПТ) міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги, вул. Ленською», погодивши розроблення детального плану зазначеної території, орієнтовною площею 18,81 га за рахунок коштів ТОВ «Бізнес Олімп». Фірма планує здійснити забудову зазначеної території, змінити її цільове призначення та перетворити її в зону житлової, котеджної та блокованої забудови.

«Це означає, що невдовзі на місці колишнього піонерського табору «Орлятко» на самому березі р. Дніпро з’явиться відокремлене парканом елітне котеджне містечко і м. Запоріжжя назавжди втратить частину рекреаційної території, площею майже 20 гектарів з пляжами та зеленими насадженнями. Зате багатії отримають у приватну власність елітні маєтки та найцінніші землі, а забудовник ТОВ «Бізнес Олімп» отримає надприбутки. Пересічним мешканцям, як завжди, не залишиться нічого», - йдеться у тексті петиції.

Максим Кисельов також наголошує, що? на відміну від інших керівників місцевих громад Володимир Буряк? не виніс це питання на сесію міськради, а тому запорізькі депутати, які є законним джерелом влади міста, взагалі нічого про це не знали.

«Вважаю ці дії Володимира Буряка такими, що суперечать Закону, загальноприйнятим нормам справедливості та добропорядності, а також зобов’язанням, які міський голова взяв на себе під час обрання на посаду, та його передвиборним обіцянкам», - заявляє автор звернення, наголошуючи на тому, що рішення міським головою ухвалювалося кулуарно.

Водночас, яскравим прикладом  негативних наслідків подібних кулуарних домовленостей заступник голови ГО «Справжні дії» називає суспільний резонанс, який виник під час ухвалення аналогічного рішення про забудову парку Яланського в центрі Запоріжжя, та конфлікти і суперечки, які його супроводжували.

Максим Кисельов звертається до мера Запоріжжя Володимира Буряка із вимогою скасувати рішення виконкому міськради про розробку детального плану зазначеної території на Великому Лузі, просить винести це питання на розгляд сесії міськради та провести громадські слухання, відповідно до вимог закону.

«На підставі викладеного, ст. 23-1 Закону «Про звернення громадян», прошу голову Запорізької  міської ради Володимира Буряка:

  1. Скасувати рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №202/2 «Про надання згоди на розроблення детального плану території міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги, вул. Ленською»;
  2. Поставити зазначене питання на розгляд сесії Запорізької міської ради;
  3. Провести відкриті громадські слухання з цього питання у встановленому законом порядку із залученням депутатів Запорізької міської ради», - зазначається у зверненні.

Ознайомитися із повним текстом та підтримати е-петицію можна за посиланням.

Нагадаємо, відповідно до вимог Закону «Про звернення громадян» та Статуту територіальної громади міста Запоріжжя, для розгляду електронної петиції депутатами міськради звернення повинно набрати протягом визначеного законодавцем терміну не менше 750 голосів. Наразі триває збір підписів, який продовжиться до кінця листопада.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі