Запоріжці підготували петицію проти створення Держагентства з управління відходами: триває збір підписів

На сайті Громадської організації «Справжні дії» зареєстрована петиція «Про деякі питання стосовно Закону України «Про відходи» та недопущення створення Державного агентства України з питань управління відходами». Її ініціатором виступив заступник голови ГО «Справжні дії» Максим Кисельов.

Автор звернення зазначає, що на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України був опублікований проєкт Закону України «Про управління відходами». Крім того, опубліковано проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Державного агентства України з питань управління відходами».

Закон України «Про відходи» регулює відносини, пов'язані з утворенням, збиранням і заготівлею, сортуванням, перевезенням, зберіганням, обробленням (переробленням), утилізацією, видаленням, знешкодженням та поховання відходів, що утворюються в Україні, перевозяться через її територію, вивозяться з неї, а також з перевезенням, обробленням та утилізацією відходів, що ввозяться в Україну як вторинна сировина. Тому на даний час обласні держадміністрації ефективно забезпечують реалізацію державної політики у сфері поводження з відходами та мають кваліфікованих фахівців у даному напрямку.

На цей час обласні державні адміністрації забезпечують реалізацію державної політики у сфері поводження з відходами та мають кваліфікованих фахівців у даному напрямку. 

«Створення нового центрального органу управління відходами, відповідно до проєкту Закону України «Про управління відходами» є не доцільним, потягне за собою додаткові надзвичайно великі та не раціональні витрати з бюджету.

Якщо дотримуватись логіки Мінприроди, то потрібно додатково створювати окремі центральні органи управління якістю атмосферного повітря, водних ресурсів, об’єктами природно-заповідного фонду, управління з питань полювання.

Такий перелік ймовірних центральних органів є нескінченний. Їх створення, на мою думку, не дасть дієвих результатів та очікуваного ефекту, а лише призведе до зайвої бюрократії, роздування штату чиновничого апарату установ Мінекології та безглуздого витрачання коштів Державного та місцевих бюджетів всіх рівнів.

У державі триває реформа децентралізації, формування об’єднаних територіальних громад, тому такі повноваження необхідно залишати саме на місцях, юридично точно (спеціальними постановами КМУ) визначити шляхи їх реалізації, а центральному органу в особі Мінприроди необхідно залишити лише повноваження координації та формування державної політики у цій сфері», - пропонує Максим Кисельов.

Крім того, автор петиції наполягає на тому, аби залишити дію Закону і на відходи гірничого виробництва.

«Відповідно до проекту Закону України «Про управління відходами», дія цього Закону не поширюється на відношення у сфері поводження з відходами гірничого виробництва, що в свою чергу суттєво зменшить надходження до спеціальних фондів місцевих бюджетів, а саме фондів охорони навколишнього природного середовища всіх рівнів від сплати екологічного податку за розміщення відходів.

Враховуючи вищезазначене, пропоную в проекті Закону залишити обласним державним адміністраціям повноваження, які передбачені діючим Законом України «Про відходи», а також поширити дію цього Закону на відходи гірничого виробництва та не допустити безглуздого створення Державного агентства України з питань управління відходами», - йдеться у звернення.

Автор петиції також пропонує після завершення процесу децентралізації  передати повноваження з питань управління відходами, якості атмосферного повітря, водних ресурсів та інших питань в сфері екології органам місцевого самоврядування.

Ознайомитися з повним текстом та підтримати петицією можна за посиланням

Збір підписів триватиме до середини листопада 2019 року. Аби е-звернення розглянули високопосадовці, воно повинно набрати не менше 25 тисяч голосів.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі