Запоріжці готові відмовитися від пластикових пакетів заради збереження довкілля (Відео)

Понад сорок країн вже відмовилися від використання поліетиленових пакетів, зокрема Австрія, Індія, Китай та Кенія. У багатьох країнах їх використання обмежене.

На сьогодні тренд відмовитися від шкідливих полімерів дійшов і до Запоріжжя, йдеться у сюжеті телеканалу «Z».

Деякі містяни вже відмовилися від використання поліетиленових пакеті, надаючи перевагу полотняним сумкам. Серед них і голова Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» Валерія Салтан, яка стала автором електронної петиції щодо заборони використання поліетиленових пакетів у Запоріжжі та Запорізькій області, адже вони шкодять навколишньому середовищу.

«Проблема дуже масштабна, і ми намагаємося хоч щось змінити. Починаємо з себе. Якщо переглянути статистику, то з’ясується: людина користується пластиковим пакетом не більше 30 хвилин, використовуючи лише як тару для транспортування (продуктів з супермаркету – ред.)», - коментує Валерія Салтан свою ініціативу.

Звичайний пакет-«майка» розкладається у землі понад сто років. За статистикою, лише одна людина використовує 500 пакетів за рік. В тім, небезпечними ці пакети є й для самих споживачів.

«Зручно? Так. Але зберігати в них продукти – шкідливо, бо на стінках пакетів зберігаються бактерії, а якщо пакет щільно закритий, то утворюється конденсат», - наголошує запорізький еколог Олексій Засоба.

Містяни теж знають про шкоду від пластику і кажуть, що якщо пакети заборонять, то не проти користуватися паперовими торбинками.

Нагадаємо, петицію було зареєстровано на сайті ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ», наразі, триває збір підписів. Станом на 25 січня  звернення вже підтримали понад 350 запоріжців. Жвава дискусія щодо ініціативи Валерії Салтан розгорнулася і у соціальних мережах. До обговорення долучаються екологи та експерти.

У разі, якщо петиція набере достатню кількість голосів, її передадуть на розгляд депутатів місцевої ради.

Ознайомитися із повним текстом петиції «Про заборону продажу й використання громадянами і торгівельними мережами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім тих, що виготовлені з екологічно чистих матеріалів» та підтримати звернення можна за посиланням.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі