Залишити облдержадміністраціям чинні повноваження у сфері поводження з відходами – петицію із такою вимогою створено на Запоріжжі

Петиція із вимогою залишити в проекті нового Закону «Про управління відходами» обласним державним адміністраціям повноваження, які передбачені чинним Законом України «Про відходи», зареєстрована на сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ». Звернення вже підтримали понад п’ять тисяч українців.  

Автором і ініціатором електронної петиції є заступник голови ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» Максим Кисельов.

Закон України «Про відходи» регулює відносини, пов'язані з утворенням, збиранням і заготівлею, сортуванням, перевезенням, зберіганням, обробленням (переробленням), утилізацією, видаленням, знешкодженням та захороненням відходів, що утворюються в Україні, перевозяться через її територію, вивозяться з неї, а також з перевезенням, обробленням та утилізацією відходів, що ввозяться в Україну як вторинна сировина.

На цей час обласні державні адміністрації забезпечують реалізацію державної політики у сфері поводження з відходами та мають кваліфікованих фахівців у даному напрямку. 

«Створення нового центрального органу управління відходами, відповідно до проекту Закону України «Про управління відходами» є недоцільним, що потягне за собою додаткові витрати бюджету. У державі триває реформа децентралізації, формування об’єднаних територіальних громад, тому повноваження необхідно залишати на місцях»,- зазначив у зверненні Максим Кисельов.

Також автор петиції відзначає, що дія цього Закону не поширюється на відношення у сфері поводження з відходами гірничого виробництва, що, в свою чергу, суттєво зменшить надходження від сплати екологічного податку за розміщення відходів до спеціальних фондів місцевих бюджетів, а саме фондів охорони навколишнього природного середовища всіх рівнів. Тож автор петиції наполягає на тому, щоб залишити дію Закону і на відходи гірничого виробництва.

Наразі збір підписів на підтримку звернення триває. Ознайомитися із повним текстом петиції та підтримати її можна за посиланням.

Нагадаємо, проект Закону України «Про управління відходами», розроблений на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2018 року № 820 – р «Про схвалення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року», пункту 191 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 244-р та Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 № 1106.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі