Якщо хочеш змін на краще, не чекай, починай діяти, – голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан (Відео)

Запоріжжя багате на розумних, ініціативних, активних та талановитих людей. Попри бюрократію і корупцію, вони відкривають власну справу та створюють нові робочі місця для запоріжців. Вони проводять соціальні та мистецькі акції, щоб достукатися до влади і змусити посадовців працювати ефективно. Вони здатні захистити себе і тому активно допомагають громаді. Сильні, рішучі, енергійні та компетентні вони стають лобістами позитивних змін у рідному Запоріжжі.

 Проект «Лідери змін» видання «Факти Запоріжжя» - саме про таких людей, активних та дієвих.

 Про екоактивізм і те, як він формується у Запоріжжі, говоримо із відомою активісткою, головою Громадської організації «Справжні дії» Валерією Салтан.


Досьє:

Народилася – 1 квітня 1984 року

Місто – Запоріжжя

Освіта – вища

За професією – нотаріус, правозахисник

Очолює Громадську організацію «Справжні дії»

Валерія Салтан народилася 1 квітня 1984 року у м. Запоріжжя, у родині педагогів. У 2001 році закінчила школу №23 м. Запоріжжя. Громадянка України.

З 2001 по 2006 рік навчалася у Гуманітарному університеті «ЗІДМУ» (наразі КПУ), спеціальність - правознавство, кваліфікація - магістр.

З 2012 року працює приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу.

З 2019 року є Головою Громадської організації «Справжні дії».

Заміжня, виховує сина.

 

 Валерія, розкажи, як у твоєму житті з’явилась громадська діяльність?

 -  Ще зі студентських років я брала участь у багатьох соціальних заходах, завжди мала активну громадянську позицію і була небайдужа до потреб суспільства.

Що тебе свого часу спонукало приєднатися, а згодом очолити ГО «Справжні дії»?

-  Я відчула потребу в активних діях та прагнула змін. Це й спонукало мене зайнятися громадською діяльністю, а згодом приєднатися до ГО «Справжні дії».

 Як створювалася організація, як формувалася і формується команда?

 - Наша організація – єдність небайдужих людей, які готові вкладати в нашу діяльність свій час та сили. Ми всі прагнемо позитивних змін у житті нашого міста та країни, і це нас об’єднує. Інші принципи, на яких формується команда, – довіра і взаємоповага.

 Охарактеризуй коротко: хто вони – люди Справжніх дій?

 -  Активні, небайдужі, рішучі і справедливі.

 Кожен з членів вашої команди має свою зону відповідальності: як розподілена робота між вами?

 - Так і розподіляємо: хтось – гарний організатор, займається підготовкою і координацією акцій; хтось – переговорник, відповідно, на ньому комунікації. Ще у нашій команді є бізнесмени, журналісти, волонтери, юристи, фотографи. У кожного своя зона відповідальності.

 Як ви вирішуєте питання з фінансуванням? Адже кожен проект передбачає грошові витрати.

 - Всі акції, які проводить громадська організація, фінансуються на сьогодні власним коштом її членів. Також є підтримка деяких представників бізнесу, які нам симпатизують.

 «Справжні дії» багато уваги приділяють вирішенню екологічних проблем у Запоріжжі. Ви провели вже кілька гучних акцій, триває збір підписів під петицією до Кабінету міністрів про заборону продажу та використання поліетиленових пакетів (станом 06.06.2019 е-звернення набрало необхідну кількість голосів і спрямоване на розгляд Уряду – ред.). Чому саме екологія? Над якими темами ще працюєте чи плануєте працювати?

 -  Екологія – дуже важлива тема для нашого регіону. Всі ми це бачимо та відчуваємо, тому не маємо права не звертати на це увагу. Теми, над якими ще працюємо – це соціальний захист населення, розвиток регіональної інфраструктури, деякі питання, пов’язані із вирішенням комунальних проблем, окремий напрямок – збереження історико-культурної спадщини Запоріжжя.

 Як бачиш майбутнє вашої організації?

 -  Переконана, що з часом нас, людей справжніх дій, стане більше. А наразі, зосереджені на популяризації ідей організації та втіленням їх у життя.  

 Валеріє, така інтенсивна громадська діяльність у тебе повинна займати чимало часу.  Як щодо професійної сфери – не страждає?

-  Займаюся громадською діяльністю у вільний від основної роботи час. Мені подобається ця активність.

 Ти за фахом – нотаріус. Чому саме юриспруденцію обрала та чи застосовуєш фахову освіту у діяльності ГО?

 -  Юристом мріяла стати ще зі школи, завжди прагнула захищати права та свободу людини.

 Наскільки допомагає чи, навпаки, заважає твоя професія у діяльності «Справжніх дій»?

 -  Безперечно, тільки допомагає. Дає можливість швидко орієнтуватися у численних законодавчих актах, які пов’язані зі сферою діяльності ГО.

 «Справжні дії», юриспруденція... Але ж ти ще дружина і мама. Вистачає часу на родину?

 -   Вистачає, мені вдається знаходити баланс між роботою, громадською активністю і сім’єю.  

 Як чоловік Юлій ставиться до твоєї різнопланової діяльності?

 -  Він мене однозначно підтримує. Крім того, він також нещодавно активно долучився до діяльності ГО «Справжні дії»

 Як прищепила любов родині до екоактивізму?

 - Мені не потрібно було «прищеплювати», родина була готова до активних дій.

 За твоєю спиною вже є певний багаж знань та вдало організованих ініціатив. Чи не плануєш податися у політику? Адже у депутата на сьогодні важелів впливу трохи більше, ніж у простого активіста.

 - Ми розуміємо, що у суспільства та в інститутів влади є запит на зміни, на нових професійних людей, чесних, некорумпованих. Саме таких людей ми збираємо навколо «Справжніх дій». Чи планую я особисто займатися політикою? Так, ми нею вже займаємося в рамках громадської діяльності. Моя позиція – не можна бути пасивним і залишатися осторонь, треба впливати та змінювати.

 Зовсім недавно ви провели гучну екоакцію під назвою «Зелене місто Z: День без поліетилену». Запоріжці її активно підтримали. Як виникла ідея? Чи підтримали її супермаркети?

-  Акція проводилася на підтримку вже згаданої мною петиції до Кабміну про заборону пластикових поліетиленових пакетів та для того, щоб привернути увагу містян до надмірного використання пластику у повсякденному житті.

Люди дуже добре сприйняли ініціативу – долучалися і в соціальних мережах, і в офлайні. Ми підрахували, що загалом понад 500 запоріжців в тій чи іншій формі підтримали акцію «День без поліетилену».

Ми також запрошували до участі всі торговельні мережі і великі маркети Запоріжжя. Деякі з них охоче приєдналися – «Ашан», «Сіті Молл», «АТБ», інші – не відгукнулися.

 -  Можна сказати, що мешканці Запоріжжя зараз стали більш активні в громадському плані?

 -  Так, ми спостерігаємо позитивний ріст громадської активності серед запоріжців. Приємно бачити те, що суспільство вже змінюється. Також приємно, що ми є активними учасниками цих змін.

 - І наостанок - твої побажання запоріжцям та Запоріжжю?

 - Давайте активніше та сміливіше змінювати наш край! 

Спілкувалася: Ілона Байбара, журналіст "Факти Запоріжжя"

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі