«Я рада, що громада активізувалася й показала владі занепокоєння екологічною ситуацією в Запоріжжі», - експерт центру «Екодія» Тамара Харчилава підтримала резонансну петицію

Україна входить у п’ятірку країн з найбільшою кількістю смертей через забруднення повітря, про це говорить навіть сам Міністр екології та природних ресурсів України.

Йдеться про рейтинг Всесвітньої організації охорони здоров’я. Згідно з ним, Україна посідає п’яте місце за загальною кількістю смертей від забруднення повітря і перше – у співвідношенні до кількості населення.

Екологічна ситуація погіршилася і у Запоріжжі. Місто дуже забруднене. Шкідливі речовини з промислових підприємств у величезних кількостях потрапляють до атмосферного повітря, яким дихають люди. Мешканці індустріального регіону масово хворіють на астми, онкологію та алергії. Про це свідчить негативна статистика.

Потужного суспільного розголосу у місті набула екопетиція із вимогою на законодавчому рівні посилити відповідальність за екологічні злочини та прибрати корупцію у Мінекології, яка була розміщена на сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ».

На актуальності та дієвості петиції наголошує Тамара Харчилава – координаторка з підтримки громад Центру екологічних ініціатив «Екодія».

«Я радію, що Запорізька громада вирішила скористатися досить новим інструментом громадянського впливу – електронною петицією. Ситуація із забрудненням повітря промисловими викидами дійсно дуже серйозна!»,- наголошує фахівець в коментарях виданню «Факти Запоріжжя».

«Моя особиста думка - дозволи на викиди шкідливих речовин підприємствам мають видаватися на місцях, адже громада краще знає на яких умовах вона хоче співпрацювати з підприємством-забруднювачем. На місцях людям буде легше впливати на місцеві органи влади, і в разі порушення підприємством екологічних нормативів. Та це не виключає ризик корупції, адже всюди присутній людський фактор.

Зазначимо, що зараз дозволи на викиди підприємствам-забруднювачам видає Мінекології України за корупційними схемами та на максимально вигідних для промпідприємств умовах. Тож звернення містить вимогу позбавити Мінекології таких повноважень та передати їх облдержадміністраціям.

«Петиція абсолютно відповідає дійсності. Держекоінспекція дуже обмежена: немає нормальної можливості здійснювати перевірки, немає надійного моніторингу, а система штрафів за екопорушення взагалі є мізерною. Це потребує змін! Аби екопетицію зробити більш дієвою, я б рекомендувала згадати, що Україна зобов'язалась імплементувати Директиви ЄС 2008/50/ЄС  про якість атмосферного повітря та чисте повітря для Європи та 2017/75/ЄС, про промислові викиди.

Проте, на даний час імплементація цих Директив в Україні відбувається недостатньо динамічно. Саме тому громадськості необхідно активізуватися та показати органам влади свою занепокоєність з цього питання та сприяти максимальному пришвидшенню запровадження Директив в нашій країні»,- резюмувала координаторка з підтримки громад Центру екологічних ініціатив «Екодія» Тамара Харчилава.

Раніше петицію вже прокоментували ряд відомих фахівців у галузі екології. Зокрема,

Ірина Пірогова – голова Запорізької обласної філії Всеукраїнської екологічної ліги.

Алла Ізмєстьєва – спеціаліст у галузі екології, керівник відділу охорони навколишнього середовища ТОВ «НІБУЛОН».

Юрій Тищенко - кандидат геологічних наук, старший науковий співробітник відділу технологій захисту навколишнього середовища та радіаційної безпеки Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України.

Нагадаємо, електронна петиція була зареєстрована на сайті ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» 21 вересня 2018 року. Наразі звернення підтримало більше дев’яти тисяч громадян. Аби запропоновані зміни були розглянуті Урядом, петиція має набрати 25 тисяч голосів. Збір підписів триватиме до середини грудня.

Ознайомитися із повним текстом петиції та підтримати її можна за посиланням:

http://www.diyi.org.ua/petitions/pro-pozbavlennya-povnovazhen-ministerstva-ekologii-ta-prirodnih-resursiv-ukraini-schodo-vidachi-deyakih-dozvilnih-dokumentiv-posilennya-vidpovidalnosti-za-porushennya-zakonodavstva-u-sferi-ekologii-ta-rozshirennya-povnovazhen-derzhavnoi-ekologichnoi-inspe

 


Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі