Все що варто знати про охорону навколишнього середовища на місцевих рівнях

Як відомо, існує ціла система державного контролю за охороною навколишнього середовища. Ефективність цієї системи викликає багато питань. Вирішення цих проблем потребує змін як у законодавстві так і у державному управління загалом. Але якщо на державному та обласних рівнях є органи охорони екології то на рівнях об’єднаних територіальних громад – ні.

У своїй роботі ми прагнемо охопити різні аспекти суспільного життя. В залежності від власних знань, можливостей та часу команда «Справжні дії» розробляє різноманітні стратегії та програми. Однією з ідей, яку ми хотіли втілити, було формування ефективної системи охорони навколишнього середовища на рівні об’єднаних територіальних громад. Для ОТГ формування органів місцевого самоврядування, на які покладені функції охорони навколишнього середовища, має кілька «плюсів»:

+ контроль за забрудненням природи на території ОТГ;

+ зростання доходів у бюджет ОТГ – 25% екологічного податку залишається у бюджеті ОТГ

+ моніторинг – який тип виробництва, чим забруднюють,  як контролювати

+ контроль реєстрації – часто виробництво знаходиться на одній адміністративній території, а зареєстроване на іншій. Як наслідок, усі податки від діяльності сплачуються у бюджет іншої територіальної одиниці. Такі «хованки» допомагають забруднювати та не сплачувати жодних штрафі, оскільки відсутні органи контролю.

+ підприємства, що зареєстровані в інших територіальних одиницях,  використовують інфраструктуру ОТГ (дорогу, комунікації) і не компенсують розбиті дороги, забруднення.

+ і головне -  безпека мешканців ОТГ.

Для провадження ефективної системи охорони природи члени команди ГО «Справжні дії» експерти у сфері екології, права та державного управління, розробили програму. Для ефективності даної прогами ми  вирішили проаналізувати існуючу систему органів місцевого самоврядування з охорони навколишнього середовища.  На адреси ОТГ у Запорізькій області були розіслані листи з пропозицією співпраці та проханням відповісти на кілька питань. На жаль відповідь отримали лише від однієї ОТГ.

Шкода, що органи місцевого самоврядування відверто нехтують питаннями охорони навколишнього середовища. Вочевидь голів ОТГ влаштовує ситуація відсутності контрою за забрудненням повітря, води та ґрунту, підвищеного ризику безпеки мешканців ОТГ. Виходить що і додаткові кошти в бюджет теж не потрібні.

Шкода, що керівництво ОТГ відмовляються від безкоштовної, компетентної  допомоги.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі