Виробники викривлятимуть дані про пакувальні матеріали, - експерти коментують петицію про заборону поліетиленових пакетів

Проблема поліетиленових пакетів масштабніша, ніж може здатися на перший погляд, та потребує оперативного врегулювання, але зміни не будуть швидкими.   

На цьому наголосив старший науковий співробітник Галузевої науково-дослідної лабораторії «Охорона навколишнього середовища» Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Максим Сорока, коментуючи ініційовану мешканцями Запоріжжя резонансну петицію із вимогою заборонити поліетиленові пакети.

«Питання безпечності, екологічної чистоти пакувальних матеріалів в Україні не є врегульованим. Інших ініціатив щодо вирішення цього питання наразі в Україні немає. Тому впровадження такої ініціативи буде спонукати виробників до фарсу та викривлення інформації про свої продукти пакування», - зазначив експерт в коментарях виданню «Факти Запоріжжя». 

За його словами, проблема одноразових пакетів є значно ширшою, ніж здається на перший погляд. Це питання екологічних цінностей людей, прагнення громади до споживчого комфорту. 

«Якщо ми готові ввести нові правила роздрібної торгівлі - ми маємо в найкоротші строки врегулювати ці питання. Необхідно враховувати, що стандартна процедура якісного розроблення, обговорення, затвердження та введення у дію національних стандартів серії ДСТУ займає не менше 2-3 років», - пояснює фахівець Максим Сорока.

Нагадаємо, електрона Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів була зареєстрована на сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» 18 січня.

Ініціатор та автор звернення, голова організації Валерія Салтан вказує на те, що ситуація, яка склалася в Україні у сфері поводження з поліетиленовими пакетами, критична. Тож, Валерія Валеріївна пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

Наразі під петицією триває збір підписів. Ознайомитися із повним текстом та підтримати звернення можна за посиланням.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі