Виробничі відходи Запорізького залізорудного комбінату шкодять екології та мешканцям Кирилівської громади

Запорізький залізорудний комбінат продовжує забруднювати екологію, незаконно використовуючи ізольований ставок-випаровувач для скидання виробничих відходів.

Цю проблему, а також шляхи її вирішення обговорили під час робочої зустрічі голова Кирилівської селищної ОТГ Іван Малєєв та заступник голови Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» Максим Кисельов.

Незважаючи на відгородженість даної водойми, став-випаровувач знаходиться в безпосередній близькості до населених пунктів. Від забруднення потерпає флора і фауна  Утлюцького лиману, отрута потрапляє до підземних вод, але найбільше страждають місцеві жителі. Люди змушені дихати шкідливими випаровуваннями, які з «відстійника» східний вітер несе прямо на їхні населені пункти.

Правоохоронці та місцеві екологи виявили трубопровід ЗЗРК, поблизу якого взяли зразки ґрунту і рідини для проведення експертизи. Її результати шокували. Виробничі відходи комбінату містять цілий ряд шкідливих речовин. Зокрема, в десятки разів перевищена концентрація хлориду, натрію, свинцю. Більш ніж в 100 разів - концентрація кадмію, який є найнебезпечнішим металом для здоров'я людини. Основна частина цих стоків йде в Утлюцький лиман в Якимівському районі, забруднюючи Азовське море. Для людей потрапляння цих небезпечних речовин загрожує хворобами кісток, появою онкологічних захворювань та іншими проблемами зі здоров’ям.

Відзначимо відзначити, що земельна ділянка, площею 4000 м2, де знаходиться водойма, є об'єктом природно-заповідного фонду. А відкачана мінаралізована вода, яку ЗЗРК скидає в неї, за класифікацією є відходом видобутку металевих руд. Поводження з подібними шкідливими відходами регламентовано відповідним Законом України «Про відходи». Але підприємство-забруднювач системно порушує природоохоронне законодавство.

Крім того, у селищній раді відзначають, що ЗЗРК нехтує зобов'язаннями зі сплати екологічного та інших податків до бюджету Кирилівської ОТГ за кінцеве розміщення відходів. Не бере підприємство участі і у вирішенні інфраструктурних проблем громади, спричинених діяльністю ЗЗРК. Зокрема, керівництво комбінату відмовляється ремонтувати дороги на дамбах, якими відгороджено став-випаровувач, навіть на умовах співфінансування з місцевого бюджету.

ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ», одним із пріоритетних напрямків діяльності якої є вирішення екологічних питань Запорізької області, вважає неприпустимим, що діяльність ЗЗРК спричиняє глобальні збитки природі та чинить шкідливий вплив на здоров'я людей.

Тож активісти організації звернулися до обласної прокуратури та регіональної Державної екологічної інспекції із заявою щодо незаконного використання ПАТ «Запорізький залізорудний комбінат» става-випаровувача для розміщення виробничих відходів.

Місцева влада та громадськість й надалі вживатиме всіх необхідних заходів для вирішення цієї проблеми та припинення протизаконної діяльності підприємства-забруднювача, адже вже сьогодні Утлюцький лиман та наближені до нього населені пункти знаходяться на межі екологічної катастрофи.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі