В Запоріжжі збудують крематорій: мерія розглянула петиції містян

В Запоріжжі на території Кушугумського кладовища побудують крематорій. Над проектом працює  робоча група, яка вже розробила проектно-кошторисну документацію.

Про це йдеться у відповіді Департаменту інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради за результатами розгляду петиції про будівництво у місті крематорію.

Звернення було розміщене на сайті Громадської організації «Справжні дії». У відповідності до Закону України «Про звернення громадян» і статуту громади, петиція набрала необхідну кількість голосів та на початку січня була спрямована на розгляд міського голови Володимира Буряка.

У документі повідомляється, що петиція була розглянута постійною комісією з питань життєзабезпечення міста, яка взяла звернення до відома.

«Згідно рішення від 31.05.2017 № 39 «Про підтримку петиції щодо будівництва крематорію в м. Запоріжжі» гр. Солдатенко В.Ю. профільному виконавчому органу Запорізької міської ради було доручено розробити заходи з проектних робіт та будівництва крематорію у м. Запоріжжі», - йдеться у повідомленні.   Створена та працює робоча група з питання будівництва крематорію, до якої увійшли представники профільних департаментів, управлінь, організацій та установ, згідно розпорядження міської голови від 06.06.2017 № 196р.», - йдеться у документі.

На сьогодні вже виготовлена проектно-кошторисна документація по об’єкту: «Нове будівництво крематорію міста Запоріжжя на Кушугумському кладовищі, розташованому на землях Балабинської селищної ради Запорізького району Запорізької області, за межами населеного пункту» та отримано експертний звіт.

Нагадаємо, в Україні діють крематорії у Києва, Харкові та Одесі. Недобудованими вони залишаються у Дніпрі та Луцьку.

На території Запорізької області немає жодного крематорію, що спричиняє велику соціальну напругу. По-перше, тому, що поблизу міста є тільки два діючих кладовища, відкритих для поховання. На інших кладовищах поховання можна здійснити тільки за певних умов та за спеціальною процедурою.

«Це призводить до створення умов для розвитку корупції та організованої злочинності в ритуальній сфері, що відбивається на вартості похорон та, як наслідок, на матеріальному становищі кожного мешканця міста та регіону в цілому», - зазначає автор петиції Віктор Пітов.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі