В Запоріжжі відзначили Всесвітній день без поліетилену (Фоторепортаж)

3 липня світова спільнота відзначає Міжнародний день без поліетилену. В Запоріжжі, аби привернути увагу місцевих мешканців до проблеми використання шкідливого для довкілля пластику, Громадська організація «Справжні дії» спільно із найбільшим у місті продуктовим гіпермаркетом «Ашан» провела ряд тематичних заходів. До акції також долучилися експерти Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації.

У торгівельній залі запорізького «Ашану» голова організації Валерія Салтан провела для відвідувачів та співробітників інтерактивну лекцію, під час якої розповіла запоріжцям, як мінімізувати використання поліетиленових пакетів при здійсненні покупок.  

Так, екоактивіста пропонує приносити із собою пластикові контейнери, в які можна пакувати м'ясо, рибу та інші продукти. Для круп, овочів та фруктів використовувати полотняні торбинки.

 

Крім того, аби зменшити використання поліетилену, рекомендується не пакувати в пакети, а стікерувати безпосередньо овочі та фрукти.

В свою чергу працівники гіпермаркету розказали про те, які заходи на сьогодні запроваджує «Ашан» заради збереження довкілля.

Зокрема, менеджер Даниїл Хижняк розповів, що політика маркету спрямована на те, щоб до 2020 року зовсім відмовитися від пластику. На сьогодні ж у відділах овочів, фруктів, хлібобулочних виробів та інших поліетиленові пакети замінені на паперові, а покупцям пропонується вибір – придбати пластиковий чи екопакет на касі.     

Також Валерія Салтан розповіла про діяльність ГО «Справжні дії», спрямовану на збереження довкілля та обмеження використання пластику.

Зокрема, про акцію «Зелене місто Z: День без поліетилену», яку організація провела у Запоріжжі 25 травня. У заході взяли участь понад 300 запоріжців, які обміняли свої пакети з пакетами на стильні полотняні сумки, виготовлені з екологічно чистих матеріалів. За дві години волонтери організації зібрали 110 кг поліетилену, які згодом передали на підприємство для сортування і подальшої вторинної переробки.

Фахово про те, як проблема використання поліетилені та збереження довкілля вирішується у світі та в Україні, розповіла спеціаліст Департаменту екології облдержадміністрації Ганна Веремеєнко.

Експерт наголосила, що весь світ уже усвідомив, якої шкоди пластик завдає навколишньому середовищу. За даними ООН, щорічно в світі використовують 5 трильйонів поліетиленових сумок. При цьому кожен рік в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластику.

Щорічно в світі виробляється більше 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого. Світове виробництво поліетилену займає 35% (64-65 млн. тонн на рік) від загального обсягу випуску пластмас. У природному середовищі поліетилен розкладається понад 200 років, а пластик - майже 450 років. Одночасно з цим, орієнтовний час використання пакету лише 30 хвилин.

У Верховній Раді України 28 січня 2019 року був зареєстрований законопроект «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену у цивільному обігу».

Як згадується в пояснювальній записці до законопроекту, на сьогодні в цілій низці країн – зокрема, у Франції, Італії, Сінгапурі – заборонено використовувати будь-які пластикові пакети. В Ірландії, Латвії та Данії для торгових організацій встановлений податок на такі вироби. Обмежено використання поліетилену в Австралії та Китаї. А в Танзанії взагалі передбачена кримінальна відповідальність за продаж поліетиленових пакетів, порушникам загрожує рік тюремного ув'язнення.

Нагадаємо, нещодавно ГО «Справжні дії» ініціювала та розмістила електронну Петицію до Уряду про заборону використання пластикових пакетів, яку протягом трьох місяців підтримали понад 25 тисяч українців. Наразі, звернення спрямоване на розгляд Кабміну.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі