В Україні знов з'явиться Міністерсво екології та природних ресурсів

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування ухвалив рішення про доцільність роз’єднання Міністерства енергетики та захисту довкілля на два самостійні відомства. Про це вчора один за одним повідомляли члени комітету на своїх сторінках у соціальній мережі.

Нагадаємо, що восени минулого року депутати проголосували за об'єднання Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Міністерства екології та природних ресурсів. Основним аргументом була оптимізація роботи цих відомств.

Екологічні організації висловлювались проти такого об'єднання, оскільки в ньому прихований конфлікт інституцій: одного міністерства, яке відповідає за економічне зростання і видобуток копалин, та іншого, яке покликане захищати природні надра.

Впродовж майже дев'яти місяців громадські активісти та об'єднання закликали до створення незалежного Міністерства екології та природних ресурсів. ГО "Справжні дії" також не була осторонь цієї проблеми. Оскільки такі необдумані реформи дорого коштують навколишньому середовищу.

На регіональному рівні стан спав ще гірший. За екологію в області відповідають кілька людей з мізерною заробітною платою.

Питання відновлення самостійного ефективного Міністерства екології та природних ресурсів - це не стільки бюрократичне питання, скільки життєво важливе!

Стрімкі зміни клімату, підвищення середньої температури вже призвели до засухи у південних областях України, що суттєво вплине на врожай сільськогосподарських культур. Тепла безсніжна зима, весна без дощів вже призвели до зниження рівня річок. Вже сьогодні, на найвищому рівні говорять про проблеми водопостачання у найближчому майбутньому. 

Нам залишається лише сподіватись на ефективну роботу оновленого міністерства. 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі