Уряд розпочав розгляд екологічної петиції про запобігання корупції у Мінекології

Електронна петиція із вимогою на законодавчому рівні посилити відповідальність за екологічні злочини та прибрати корупцію у Міністерстві екології на природних ресурсів України, яку підтримали 25 тисяч українців, перебуває на розгляді Уряду.

Відповідна інформація міститься на офіційному сайті Кабінету міністрів, у розділі «Петиції на розгляді»

Також на сайті Уряду оприлюднений текст звернення.

Раніше повідомлялося, що на початку січня поточного року зазначена електронна петиція була надіслана Урядом на опрацювання до Запорізької облдержадміністрації. В свою чергу, в ОДА документ підтримали та наголосили на його суспільній значущості.

Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Аналогічна позиція міститься у «Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України», затвердженому Постановою Кабміну № 457 від 2 липня 2016 р.

Наразі, інформації про результати розгляду петиції по суті на сайті Уряду немає. Зважаючи на те, що термін розгляду спливає, а тема петиції вкрай важлива для мешканців Запоріжжя та всієї України, ми продовжуємо стежити за долею резонансного звернення.

Нагадаємо, електронне звернення було розміщене на сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» 21 вересня 2018 року за ініціативи співзасновника організації Артема Тараненка. Мета петиції – звернути увагу Кабміну на законодавчі невідповідності у галузі екології, усунути їх та посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

Збір підписів тривав протягом трьох місяців, аж доки петиція не отримала необхідну для розгляду Урядом кількість підписів – 25 тисяч. Звернення також викликало жваве обговорення у експертному середовищі та серед простих громадян, що свідчить про надважливість порушеної теми не тільки для мешканців Запоріжжя та Запорізької області, але й жителів інших регіонів України.

У петиції відзначається, що Запоріжжя є одним із найзабрудненіших міст країни через викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря промисловими підприємствами, розташованими в промисловій зоні міста. Від цього потерпають запоріжці, які хворіють на онкологічні та алергійні захворювання. При цьому, великі підприємства Запорізької області користуються численними прогалинами в механізмах контролю за додержанням норм природоохоронного законодавства, безкарно забруднюють навколишнє середовище та економлять на природоохоронних заходах.

На сьогодні функція контролю за дотримання природоохоронних заходів покладена виключно на Держекоінспекцію, яка може проводити тільки планові та позапланові перевірки, завчасно попередивши про це суб’єктів господарювання.

Проте, якщо підприємства не допускають екоінспекторів до проведення перевірок, то не несуть за це жодної відповідальності, окрім сплати мізерних штрафів. Ініціатори петиції наголошують на необхідності розширити перелік структур, наділених правом перевіряти підприємства на дотримання природоохоронного законодавства, та змінити формат перевірок, а також суттєво збільшити розмір штрафів та посилити кримінальну відповідальність за правопорушення у сфері екології.

Щоб привести роботу вітчизняних заводів до європейських стандартів, пропонується зобов’язати усі промислові підприємства першої групи пройти процедуру оцінки впливу на довкілля і щороку публічно звітувати про стан виконання природоохоронних заходів, стан роботи газоочисного обладнання та ін.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі