Прокуратура розглядає заяву ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» щодо забруднення повітря комунальниками Вільнянська

Громадська організація «СПРАВЖНІ ДІЇ» звернулася до прокуратури Запорізької області із заявою щодо необхідності перевірки діяльності та дотримання природоохоронного законодавства Вільнянським орендно-виробничим управлінням житлово-комунального господарства (ОВУЖКГ).

Це підприємство здійснює постачання тепла до більшості комунальних та державних установ міста Вільнянськ. Для роботи використовує три котельні, які орендує у комунальних установ міста та у яких закуповує паливо - газ і вугілля.

Згодом, ОВУЖКГ продає тепло тим же комунальним підприємствам, у яких орендує котельні, але вже у вигляді гігакалорій за тарифом НКРЕКП. В результаті - постачальник отримує прибуток, заробляючи на різниці між вартістю купленого палива і кінцевою ціною, за якою продає тепло комунальним підприємствам, а міський бюджет щорічно зазнає мільйонних збитків.

Очевидно, що для міста і трьох задіяних в схемі комунальних підприємств було б вигідніше без посередника у вигляді ОВУЖКГ, напряму купляти тепло у котельнях. Але механізм, за мовчазної згоди місцевих чиновників, продовжує діяти. При цьому, за наявною інформацією, за вказаною схемою поставки тепла здійснюються ще, як мінімум, шести установам.

Крім того, Орендно-виробниче управління житлово-комунального господарства Вільнянська має дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря тільки на три орендовані котельні. По шести іншим - дозволи на викиди відсутні. Отже, викиди здійснюються незаконно і їх обсяги ніяк не контролюються. А це призводить не тільки до забруднення екології, а й до фінансових збитків, яких зазнає держава.

ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» просить обласну прокуратуру перевірити зазначені факти, встановити збитки, нанесені екології та державі підприємством, а також зобов’язати ОВУЖКГ здійснювати діяльність у відповідності до природоохоронного законодавства.

Заява до прокуратури

Заява до прокуратури

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі