Представниця ГО «Справжні Дії» провела громадські обговорення на Хортиці щодо розвитку острова

Вчора, 27 серпня, в Науковому містечку о. Хортиця, відбулись громадські обговорення з місцевими мешканцями стосовно розвитку цієї території.

Ініціаторами заходу стала ГО «Справжні Дії», зокрема, Анна Сергієнко, яка вже два роки опікується питанням Хортиці.

«Майже тридцять років місцеві жителі у заручникахюридичної «колізії». Вони не можуть: приватизувати, передати-отримати у спадок нерухомість, продати, або подарувати її. Надання острову статусу Національного парку дозволить вирішити дану проблему», - зазначає пані Сергієнко.

На зустрічі активістка розповіла мешканцям, чим саме допоможе статус Нацпарку острову та людям, кі на ньому проживають, та  чому не варто боятися нового статусу.

На обговорення завітала й депутатка Запорізької облради Тетяна Ковиліна, яка підтримує дану ініціативу.

Мешканці острова занепокоєні, що надання статусу Національного парку аж ніяк не дозволить вирішити їхні проблеми, тому серед громадськості знайшлись як прихильники, так й скептики ідеї. Представники ініціативної групи було запрошені до офісу "Справжніх дії", аби у більш спокійній атмосфері обговорити болючепитання.

За словами Анни Сергієнко, представники ГО неодноразово звертались до міської ради, обласної адміністрації, втім жодної реакції не отримали. Чинний статус «національний заповідник» не відносить заповідник до природоохоронного об'єкта. Фактично острів, разом з усіма об'єктами є музеєм. Як наслідок, цей статус обмежує можливості розвитку острова, а також обмежує права людей, які там мешкають.

Так, в Україні широко розвинена мережа національних парків. Парки активно розвиваються, залучають інвестиції, туристів, приносять прибуток до місцевого бюджету. Втім, як з'ясувалось, створення національного парку достатньо затратний та довгий процес. Більш ефективним є приєднання до існуючого парку.

Найближчим географічно та за природними характеристиками є НПП «Великий луг». Територія парку та Хортиця складає єдиний Дніпровський екологічний коридор. Аби зрозуміти, чи не нашкодить такий крок екосистемі острову та парку, було замовлене наукове обґрунтування. Екологи підтвердили, що дані території є спорідненими і їх об'єднання в рамках єдиного природоохоронного об'єкту є логічним.

Наукове обґрунтування та клопотання щодо включення заказника «Дніпровські пороги» до складу НПП «Великий луг» були передані до Міністерства захисту довкілля. Через місяць «Справжні Дії» отримали схвальну відповідь.

Петиція, опублікована на сайті ГО «Справжні дії» зібрала тисячу підписів. На сьогодні вона направлена на розгляд до Запорізької міської ради.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі