Петицію запоріжців про заборону пластикових пакетів підтримали понад 25 тисяч українців: звернення спрямовано на розгляд Уряду

Петиція до Уряду щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів, набрала необхідну для розгляду Кабінетом міністрів України кількість голосів. Електронне звернення підтримали понад 25 тисяч українців.

Зазначену е-петицію було розміщено на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 березня. Збір підписів тривав близько 2,5 місяців. І, наразі, згідно із ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян», звернення повинні розглянути урядовці як таке, що набрало необхідну кількість голосів, та розмістити його на офіційному веб-сайті Кабміну.

Автором петиції є голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан. У звернення зазначається, що, враховуючи обсяг щоденних продажів роздрібної мережі товарів народного вжитку, рівень забруднення навколишнього природного середовища поліетиленовими пакетами в забезпечення виключно маркетингових цілей суб’єктів господарської діяльності сягає національних та світових масштабів. Тож авторка звернення пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, адже в жодному з них питання про поводження з пластиковими пакетами не врегульоване.

Валерія Салтан пропонує наслідувати приклад європейських країн та внести зміни до вказаних нормативних актів. При цьому суворо заборонити використовувати практику продажу поліетиленових пакетів під час здійснення роздрібної торгівлі суб’єктами господарської діяльності та ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу.

Попередньо це е-звернення вже підтримали понад дві тисячі жителів Запорізької області. Такої кількості голосів було достатньо для розгляду місцевими органами влади. Проте, посадовці Запорізької обласної та міської рад повідомили, що вирішення питання з поліетиленовими пакетами лежить поза межами їхньої компетенції. Тож було ухвалене рішення розпочати повторний збір підписів, адресувавши звернення до Кабміну.

Ознайомитися із повним текстом Петиції можна за посиланням.

Нагадаємо, 25 травня у Запоріжжі відбулася масштабна акція «Зелене місто Z: День без поліетилену», ініційована ГО «Справжні дії». Активісти ставили за мету привернути увагу до проблеми надмірного використання поліетиленових пакетів, які в усьому світі визнані шкідливими й небезпечним для людей і довкілля.

Сотні свідомих і небайдужих до екології жителів Запоріжжя долучилися до акції та обміняли свої «пакети з пакетами» на зручні екосумки. Протягом двох годин волонтери зібрали понад 110 кг поліетилену, який згодом передали на одне з підприємств, яке займається сортуванням вторинної сировини, для подальшої переробки.

До заходу долучилися також деякі торгівельні мережі Запоріжжя.

Фоторепортаж з акції «Зелене місто Z: День без поліетилену» можна переглянути за посиланням

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі