Петицію про заборону забудови Великого Лугу підтримали майже 300 запоріжців: триває збір підписів

Електронне звернення до міської ради про заборону забудови котеджами рекреаційної зони на узбережжі Дніпра на Великому Лузі у Запоріжжі вже підтримали майже 300 містян.

Петиція була розміщена на сайті Громадської організації «Справжні дії» 1 жовтня поточного року. Її автором є заступник голови Організації Максим Кисельов.

Повна назва документу: «Про недопущення забудови території рекреаційного призначення на узбережжі р. Дніпро ТОВ «Бізнес Олімп» та скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №202/2 від 27.05.2019, як такого, що винесено кулуарно та всупереч вимогам Закону».

У зверненні йдеться про те, що мер Запоріжжя Володимир Буряк, через кулуарні домовленості із бізнесом, не виніс на сесію міськради і приховав від розгляду депутатів питання щодо доцільності забудови території колишнього піонерського табору «Орлятко», що знаходиться на березі Дніпра та є зоною рекреації.

Так, 27 травня 2019 року Володимир Буряк підписав рішення виконкому Запорізької міської ради №202/2 «Про надання згоди на розроблення детального плану території (ДПТ) міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги, вул. Ленською», погодивши розроблення детального плану зазначеної території, орієнтовною площею 18,81 га за рахунок коштів ТОВ «Бізнес Олімп». Фірма планує здійснити забудову зазначеної території, змінити її цільове призначення та перетворити її в зону житлової, котеджної та блокованої забудови.

«Це означає, що невдовзі на місці колишнього піонерського табору «Орлятко» на самому березі р. Дніпро з’явиться відокремлене парканом елітне котеджне містечко і Запоріжжя назавжди втратить частину рекреаційної території, площею майже 20 гектарів з пляжами та зеленими насадженнями. Зате багатії отримають у приватну власність елітні маєтки та найцінніші землі, а забудовник ТОВ «Бізнес Олімп» отримає надприбутки. Пересічним мешканцям, як завжди, не залишиться нічого», - зазначає автор петиції.

Максим Кисельов звертається до мера Запоріжжя Володимира Буряка із вимогою скасувати рішення виконкому міськради про розробку детального плану зазначеної території на Великому Лузі, просить винести це питання на розгляд сесії міськради та провести громадські слухання, відповідно до вимог закону.

Ознайомитися із повним текстом та підтримати е-петицію можна за посиланням.

Відповідно до вимог Закону «Про звернення громадян» та Статуту територіальної громади міста Запоріжжя, для розгляду електронної петиції депутатами міськради звернення повинно набрати протягом визначеного законодавцем терміну не менше 750 голосів. Наразі триває збір підписів, який продовжиться до кінця листопада.

Нагадаємо, раніше ГО «Справжні дії» долучилася до обговорення проєкту детального плану території на Великому Лузі, яку приватна фірма планує забудувати котеджами. У активістів, після вивчення проєктної документації, виникло чимало запитань до забудовника та міської влади.

Забудовником ділянки узбережжя Дніпра на Великому Лузі у Запоріжжі виступає ТОВ «Бізнес Олімп», яке знаходиться в орбіті народного депутата  Володимира Кальцева. Фірма звернулася до мерії із проханням про надання детального плану території, площею 18,81 га. Підприємство повідомило про розташування «групи будинків котеджного типу із апартаментами для відпочиваючих».

На сайті Запорізької міськради за підписом мера Володимира Буряка було опубліковане рішення виконкому міськради «Про надання згоди на розроблення детального плану території міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги, вул. Ленською», тобто про зміну цільового призначення землі. 

19 вересня у газеті «Запорозька Січ» була опублікована інформація «про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до зазначеного ДПТ». В оголошенні, зокрема, йдеться про проведення громадських слухань, які відбудуться о 15.00 18 жовтня у приміщенні районної адміністрації по Дніпровському району.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі