Петицію про заборону пластикових пакетів підтримали понад 2000 мешканців Запоріжжя

Триває збір підписів під електронною петицією про заборону використання поліетиленових пакетів, окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів.

Станом на 11 лютого звернення підтримали вже понад 2015 мешканців Запоріжжя та Запорізької області.

«Ми бачимо, що питання використання шкідливих для довкілля поліетиленових пакетів, зокрема, для пакування продуктів у магазинах та супермаркетах, - хвилює запоріжців і мешканців інших регіонів. Це свідчить про зростання загального рівня екологічної культури наших співгромадян.

По всьому світу спостерігається тенденція до скорочення виробництва та використання пластикових виробів, у багатьох країнах – на законодавчому рівні. Нещодавно аналогічний проект група народних депутатів подала на розгляд Верховної Ради України, але коли його  підтримають і чи проголосують взагалі, сказати важко. Тож, сподіваємося, на місцевому рівні питання заборони використання пластикових пакетів вдасться врегулювати оперативніше. Сподіваємося, що петицію підтримають не лише екологічно свідомі запоріжці, але й посадовці», - зазначає заступник голови ГО «Справжні дії» Максим Кисельов. 

За статистикою, одна людина протягом року використовує близько 500 пакетів, кожен – не більше 30 хвилин, щоб донести продукти з супермаркету додому. При цьому звичайний пакет-«майка» розкладається у землі понад сто років.

Ініціатор та автор звернення, голова Громадської організації «Справжні дії» Валерія Салтан вказує на надзвичайну актуальність проблеми та пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

Жвава дискусія щодо ініціативи розгорнулася у соціальних мережах, до обговорення долучаються екологи та експерти.

Нагадаємо, електронна Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів була зареєстрована на сайті Громадської організації «Справжні дії» 18 січня.

У разі, якщо петиція набере достатню кількість голосів, її спрямують на розгляд депутатів Запорізької обласної та міської рад. Збір підписів триватиме до середини квітня.

Ознайомитися із повним текстом петиції та підтримати її можна за посиланням.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі