Парк Перемоги в Запоріжжі повинен стати пям’яткою садово-паркового мистецтва

Надати статус парка-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення розташованому в центрі Запоріжжя Парку Перемоги пропонує Громадська організація «Справжні дії».

Із  відповідним клопотанням активісти організації звернулися до органів місцевої влади, зокрема, голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, голови Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталія Гордієнка, Запорізького міського голови Володимира Буряка, директора Державного лісового підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» Олександра Губницького, а також начальника управління Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимира Селюка.

   

«Враховуючи той факт, що за останні 20 років в місті не створено жодної заповідної території, а кількість зелених насаджень, які служать «легенями» нашого промислового міста постійно зменшується, Громадська організація «Справжні дії» клопоче про оголошення території кварталів 7, 8 Олександрівського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство, які розташовані в межах м. Запоріжжя, парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Перемоги», орієнтовною площею 51 га», - зазначається у клопотанні.

Головна мета надання статусу Парку Перемоги – зберегти територію парку у природному стані, від забудови, задля подальшого відпочинку містян та туристів. Крім того, представники ГО «Справжні дії» вважають, що це дасть можливість посилити охорону та догляд за лісовими насадженнями в улюбленому місці відпочинку мешканців Запоріжжя. Активісти також наголошують на важливості збереження лісових насаджень в центрі міста.

Парк Перемоги є універсальним місцем для родинного відпочинку, тут нараховується понад тисячу видів квітів, висаджено багато дерев та кущів, є озера з фонтанами. Але, загалом, влада не приділяє достатньої уваги парку: в незадовільному стані паркові дороги, тротуари розбиті, в центрі парку можна побачити купи сміття.

Однією з головних проблем є це стан річки Суха Московка. Ще 30 років потому вода в річці була чистою, в ній водилися черепахи, ондатри і дрібна рибка. На сьогодні водойма засмічена, в неї скидаються стічні води каналізації з навколишніх будинків та деяких підприємств.

Ініціатори звернення сподіваються, що влада підтримає клопотання, адже статус парка-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення дозволить зберегти, облаштувати та осучаснити Парк Перемоги.

Екоактивісти досконало вивчили проблеми парку та пропонують алгоритм вирішення цього питання та закликають усіх небайдужих долучитися до його обговорення. ГО «Справжні дії» також запрошує підтримати ініціативу місцевих жителів, без активної участі яких питання не вирішити,  громадських активістів та ЗМІ.

«Ми сподіваємось також на підтримку ініціативи депутатами Запорізької обласної та міської рад. Зокрема, тих, хто активно «виступав» за збереження парку Яланського, заробив на проблемі  політичні дивіденди для своїх партій, а згодом про неї забув», - наголошують автори клопотання.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі