Новий статус для Парку Перемоги – дієвий спосіб зберегти парк у центрі Запоріжжя, - голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан

Мешканці Запоріжжя занепокоєні зменшенням кількості дерев у центрі та інших районах міста через їх вирубку при забудовах та з інших причин. Так, значний суспільний резонанс виник у зв’язку із початком будівництва торгово-розважального центру у парку ім. В. Яланського та видалення зелених насаджень в ньому.

Оскільки проблема збереження дерев та кущів для промислового Запоріжжя дуже актуальна, Громадська організації «Справжні дії» звернулася до влади із клопотанням про надання статусу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення Парку Перемоги.

«За останні двадцять років у місті не створено жодної заповідної території, натомість, кількість дерев постійно зменшується. Ми переконані, що надання Парку Перемоги статусу парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення дасть можливість зберегти лісові насадження в центрі Запоріжжя від вирубки під забудову, покращити догляд за парком і, головне, зберегти улюблене запоріжцями місце відпочинку у природному вигляді», - вважає голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

На думку ініціаторів клопотання, набуття парком нового статусу також сприятиме його благоустрою, осучасненню та розвитку.  

«Експерти у галузі екології, які тісно співпрацюють із нашою громадською організацією, ретельно вивчили проблеми парку та розробили алгоритм вирішення цього питання. Тож ми сподіваємося, що влада клопотання підтримає, а небайдужі мешканці міста долучаться до обговорення шляхів збереження та розвитку парку», - наголошує Валерія Салтан.

Нагадаємо, Парк Перемоги – найбільший парк міста, який був створений ще 1979 року. Він розташований в центрі Запоріжжя та займає територію близько 51 га.

На сьогодні цей парк – одне з улюбленіших місць відпочинку запоріжців. Проте, його стан  викликає багато питань. На території є занедбані та засмічені ділянки, в неналежному стані пішохідні доріжки і тротуари, замало цікавих та зручних майданчиків для відпочинку дітей та дорослих. У проблемному стані знаходиться річка Суха Московка – водойма засмічена, в неї скидаються стічні води каналізації з навколишніх будинків та деяких підприємств.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі