Настав час вирішити проблемумешканців острову Хортиця!

Питання присвоєння острову Хортиця статусу Національного парку, неможливо розглядати без урахування інтересів мешканців острову. Саме тому, задовго до підготовки відповідних документів та петиції, представники ГО «Справжні дії» зустрілись з ініціативною групою, які мешкають на острові.

У ході зустрічі були обговорені злободенні питання людей, які маючи нерухомість, не можуть ніяк нею розпорядитись. Майже тридцять років мешканці острова не мають змоги приватизувати свою власність, яка розташована на територіях Національного історично-культурного заповідника. Відповідно до закону, приватизації не підлягають квартири та будинки, що розташовані на території заповідника. Головна проблема мешканців острову в тому, що вони не є власниками свого житла – вони не можуть залишити його у спадок, не мають можливості створити ОСББ.

Надання острову статусу Національного парку дозволить вирішити цю проблему. У Проєкті організації парку передбачено виділення території, на якій проживають люди в окремій зоні приватного сектору. В рамках цієї зони острів'яни матимуть можливість самостійно розпоряджатись своєю власністю: приватизувати, передавати у спадок, продавати та дарувати. Площа зони приватної забудови суворо обмежена наявними будівлями. Тож ризику, що під «вивіскою» приватної забудови побудують кафе, маєток, або готель у заповідній частині острову - відсутній.

Наразі ми плануємо провести зустріч з широким колом жителів острову, аби надати відповідь на всі питання та почути думку громадськості.
Люди не повинні страждати від необдуманих кроків посадовців!

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі