Ми повинні надати підтримку малому та середньому бізнесу!

Країна повертається до звичного ритму життя. Вже за три дні планують другий етап послаблення карантину. В Запоріжжі відновили роботу ринки та магазини з непродовольчими товарами.  Однак, підприємці зіткнулись з новими проблемами: 

  • не всі орендодавці пішли на зустріч та віддер мінували орендну плату;
  • продавцям одягу та взуття потрібно закуповувати літню колекцію в умовах, враховуючи, що весняний сезон вони просиділи без роботи;
  • кафе та ресторани мають право працювати виключно на літніх майданчиках, як зізнаються власники – це питання вибору: або працювати у збиток та чекати повного закінчення карантину, або зачиняти взагалі заклад.

Разом з тим збільшується загальний рівень безробіття в країні. З метою допомогти підприємцям перенести цей складний період громадська організація «Справжні дії» ініціювала збір підписів під петицією про державну підтримку громадянам та підприємцям, які втратили доходи під час карантину.  Посилаючись на досвід західних країн, які виділили на підтримку бізнесу кілька мільйонів доларів/євро. Як приклад,  Великобританія виділила разовий грант до 25 тисяч фунтів (31 тисяча доларів) ресторанам, пабам, кафе, театрам, які зазнали збитків за час карантину. Підприємці, залучені в інших сферах, отримають гранти сумою до 10 тисяч фунтів (12,4 тисячі доларів). 

«Ми розуміємо, що український бюджет не в змозі забезпечити допомогу підприємцям та громадянам, що втратили дохід за час карантину, у розмірі в кілька тисяч доларів. Проте, держава зобов’язана підтримати тих, хто роками сплачував податки та надавав роботу людям.» - прокоментувала голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

Ініціатори петиції пропонують організувати єдино разову соціальну виплату тим, хто втратив роботу у час карантину, у розмірі 3000 грн. Додатково 1000 грн на дитину.

Грант для бізнесу, що припинив свою роботу на час карантину: 25 000 грн для підприємців на першій групі єдиного податку та 50 000 для підприємців на другій та третій групі, та товариств з обмеженою відповідальністю.

За словами Валерії Салтан, це мінімум, який допоможе підприємцям розв'язувати фінансові проблеми, що накопичились за час карантину. Звичайно на цю програму потрібні кошти. Держава регулярно отримує фінансову допомогу від Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних фінансових установ. Але традиційно, ці кошти витрачались на латання дірок у бюджеті та утримання багато чисельного державного апарату. Час витратити ці кошти на допомогу тим, хто створює робочі місця та тим хто наповнює бюджет. Адже повертають ці борги з кишень українських платників податків.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі