Мешканці Запоріжжя створили е-петицію на захист зелених насаджень

У Запоріжжі зареєстровано та триває збір підписів під електронною петицією до міської влади із вимогою встановити мораторій на обрізку всіх дерев, окрім аварійних.

Відповідне звернення розміщене на сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» 14 січня. Його ініціатором та автором стала співголова організації Валерія Салтан.

Авторка петиції наголошує, що в Запоріжжі та деяких інших містах області склалася проблемна ситуація із безконтрольною обрізкою дерев. Попри те, що процедура обрізки зелених насаджень детально визначена у «Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених Наказом  Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006  № 105, в регіоні реєструються часті випадки порушення технології обрізання. А це, в свою чергу, призводить до винищення та псування дерев.

«Обрізку зелених насаджень проводять не спеціалізовані установи, а будь-які особи, установи, організації, які грубо та системно порушують зазначені Правила. Обрізка проводиться в будь-яку пору року, замість обрізки здійснюють видалення дерев, що призводить до винищення та псування зелених насаджень, а, як наслідок, до збитків державному та місцевому бюджету та бюджету територіальних громад», - зазначає Валерія Салтан.

У зверненні наводиться приклад Києва. В грудні 2018 року столична міськрада терміном на два роки встановила мораторій на обрізку усіх дерев, окрім аварійних. Таке рішення було ухвалене для врегулювання неефективної та безконтрольної омолоджувальної обрізки або кронування дерев, неякісне здійснення якого може призвести до знищення 50-100% листової крони дерева та його гниття. При цьому, мораторій не накладається на видалення аварійних і потенційно небезпечних гілок або частин стовбурів дерев. Також обмеження не поширюється на санітарне і формувальне обрізання дерев та видалення омели з крон. 

Співголова ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» пропонує взяти за приклад столичний досвід та встановити мораторій на обрізку усіх дерев, окрім аварійних, на території м. Запоріжжя та населених пунктів Запорізької області протягом двох років.

Голосування за петицію триватиме до середини березня поточного року. В разі, якщо звернення набере у встановлений ЗУ «Про звернення громадян» строк необхідну кількість голосів, тобто не менше 750-ти, його буде спрямовано на розгляд міського голови Запоріжжя Володимира Буряка та депутатів міськради.

Ознайомитися із повним текстом звернення та підтримати петицію можна за посиланням.

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі