Лише «вершина айсбергу»: Експерти обговорюють петицію запоріжців про відмову від пластикових пакетів

Експерти у галузі екології активно долучаються до обговорення та, переважно, підтримують ініційовану запоріжцями електронну Петицію щодо заборони використання поліетиленових пакетів, окрім виготовлених із екологічно чистих матеріалів.

«Заборона на поліетиленові пакети у магазинах та супермаркетах – лише початок, який має призвести до заборони усієї пластикової упаковки», - наголосив у коментарях виданню «Факти Запоріжжя» очільник асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

 

Всі цивілізовані країни світу вже вжили заходів задля скорочення виробництва «безсмертного» сміття: обмежили продаж пластикових виробів, ставлять урни для пластику, приймають його в спеціальних пунктах, жорстко штрафують порушників порядку. Тож, експерт зазначив, що ініційована в Запоріжжі петиція вкрай доречна, але заборона поліетиленових пакетів - це лише «вершина айсбергу».

Фахівець наголосив: аби ввести такі нововведення, людям потрібно запропонувати альтернативу:

«Однією з альтернатив звичайного пластику у розвинених країнах став екопластик. Він відрізняється від «нашого» пластика тим, що перегниває в природних умовах протягом півтора-двох років і не виділяє шкідливих для навколишнього середовища речовин. Так, наприклад, в супермаркетах Італії і Франції продукти вже продаються тільки в екоупаковці. Виробництво екопластику виявилося економічно доцільнішим та безпечнішим», - наголосив експерт.

Нагадаємо, електронна Петиція щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів була зареєстрована на сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» 18 січня.

Ініціатор та автор звернення, голова організації Валерія Салтан вказує на те, що ситуація, яка склалася в Україні у сфері поводження з поліетиленовими пакетами, критична. Тож, Валерія Валеріївна пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, та передбачити адміністративну відповідальність за порушення заборони.

Наразі під петицією триває збір підписів. Ознайомитися із повним текстом та підтримати звернення можна за посиланням.

Зазначимо, що на сьогодні в Україні відносини у сфері роздрібної торгівлі регулюються двома нормативними актами:

1) наказом Міністерства економіки України № 104 від 19.04.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1257/14524 від 08.11.2007 року «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»;

2) наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 2003 року за № N 628/7949 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».

Проте в жодному із зазначених нормативних актах питання поводження з поліетиленовими (пластиковими) пакетами під час роздрібної торгівлі фактично не врегульоване.

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі