ГО «Справжні дії» вимагає від запорізьких посадовців чітких відповідей щодо будівництва котеджів на Великому лузі

Громадська організація «Справжні дії» долучилася до обговорення проєкту детального плану території на Великому лузі у Запоріжжі, яку приватна фірма - ТОВ «Бізнес Олімп» - планує забудувати котеджами. У активістів, після вивчення проєктної документації, виникло чимало запитань як до забудовника, так і до міської влади.

Зауваження та запитання щодо проєкту ДПТ активісти надіслані в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА Ірині Катковій та заступнику директора Департаменту – заступнику головного архітектора міста – начальнику відділу планування та забудови Департаменту архітектури та містобудування  Запорізької міської ради Леоніду Тендітнику.

Зокрема, ГО «Справжні дії» звернула увагу на те, що в описовій частині зазначеного ДПТ йдеться лише про ділянку, площею 6,8375 га, та всі супутні об’єкти, які планується розмістити на ній. При цьому, у документі не зазначається, що територія в межах проєктування становить 18,8100 га. Але у таблиці «Техніко-економічні показники, у т.ч. прогнозні показники відповідно до етапів реалізації детального плану» територія в межах проєктування становить 18,8100 га. Таким чином, виникло запитання: на яку саме площу розробляється даний ДПТ?

Питання виникають і щодо достовірності, актуальності викладеної інформації, об’єктивності проведеного аналізу, дотримання норм природоохоронного законодавства при підготовці Звіту з СЕО, адже при підготовці звіту зазначена земельна ділянка не розглядалася як об’єкт із спеціальним статусом, а саме зона рекреації.

Активісти наголошують, що за даними ДПТ на зазначену ділянку Великого Лугу, крім іншого, неможливо визначити та дослідити стан навколишнього середовища, як і проаналізувати його подальші зміни під час реалізаціє проєкту забудови.

У матеріалах зазначеного ДПТ міститься посилання на те, що в межах проєктування та території, для якої розробляється детальний план, об’єктів культурної спадщини, земель історико-культурного призначення не виявлено, при цьому відсутнє будь-яке підтвердження даних фактів.

До того ж, відсутня інформація стосовно розміру прибережно-захисної смуги річки Дніпро.

Заступник голови Організації Максим Кисельов також висловив занепокоєння, що у разі затвердження розробленого ДПТ в існуючому вигляді, то екологічна ситуація у даному районі погіршиться. Зокрема, негативні наслідки для довкілля можуть виникнути через будівництво автостоянок більш, як на 400 м/місць; видалення зелених насаджень, яких в місті Запоріжжі і так бракує; утворення додаткової кількості відходів і стоків та ін.

І найважливіше питання, що виникає після вивчення проекту і на яке ГО «Справжні дії» очікує отримати відповідь,  це можливість у подальшому цю територію перевести у зону житлової забудови.

Нагадаємо, забудовником ділянки узбережжя Дніпра на Великому Лузі у Запоріжжі виступає ТОВ «Бізнес Олімп», яке знаходиться в орбіті народного депутата  Володимира Кальцева. Фірма звернулася до мерії із проханням про надання детального плану території міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги та вул. Ленською, площею 18,81 га. Підприємство повідомило про розташування на даній території «групи будинків котеджного типу із апартаментами для відпочиваючих».

У травні 2019 року, на офіційному сайті Запорізької міської ради за підписом мера Володимира Буряка було опубліковане рішення виконкому міськради «Про надання згоди на розроблення детального плану території міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги, вул. Ленською», тобто про зміну цільового призначення землі. 

19 вересня у газеті «Запорозька Січ» була опублікована інформація «про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до зазначеного ДПТ». В оголошенні, зокрема, йдеться про проведення громадських слухань, які відбудуться о 15.00 18 жовтня у приміщенні районної адміністрації по Дніпровському району (м. Запоріжжя, вул. Бородинська, 1а).

Наразі, запорізькі активісти звинувачують міського голову Володимира Буряка у кулуарних домовленостях з бізнесом та зареєстрували петицію із вимогою до влади не допустити забудови рекреаційної зони на узбережжі Дніпра на  Великому лузі, скасувати рішення виконкому міськради про розробку детального плану зазначеної території, винести це питання на розгляд сесії міськради та провести громадські слухання, відповідно до вимог закону.

Відповідне звернення було опубліковане на сайті Громадської організації «Справжні дії».

Для розгляду електронної петиції депутатами міськради звернення повинно набрати протягом визначеного законодавцем терміну не менше 750 голосів. Наразі триває збір підписів, який продовжиться до кінця листопада.

Ознайомитися із повним текстом та підтримати е-петицію можна за посиланням.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі