ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» вимагає припинити тиск на Ботієвську громаду з боку екс-голови Миколи Чубуклієва (Заява)

Громадська організація «СПРАВЖНІ ДІЇ» звернулася до голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, СБУ, прокуратури та поліції із вимогою вжити оперативних заходів щодо врегулювання критичної ситуації, яка склалася на території Ботієвської сільської ОТГ Приазовського району.

Вже кілька днів поспіль колишній голова ОТГ Микола Чубуклієв, повноваження якого були припинені рішенням більшості депутатів на позачерговій сесії 18 вересня, дестабілізує ситуацію в громаді, чинить тиск на депутатів та місцевих мешканців.

Нижче наводимо повний текст звернення:


Голові Запорізької облдержадміністрації 

Брилю К.І.

Начальнику Управління СБУ в Запорізькій області

Хільку О.А.

Прокурору Запорізької області

Романову В.П.

Начальнику ГУ НП в Запорізькій області

Коміссарову С.А. 

 

Заява

До Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» звернулися мешканці Ботієвської сільської об’єднаної територіальної громади Приазовського району Запорізької області. Люди занепокоєні подіями, які мали місце протягом останніх трьох днів (з 18.09.2018 по 20.09.2018) та тривають досі, становлячи загрозу для їхнього життя та безпеки, а також порушуючи громадянські та конституційні права громадян.   

18.09.2018 р. у приміщенні будинку культури с. Приморський посад відбулася позачергова сесія Ботієвської сільської ради, під час якої рішенням ради достроково були припинені повноваження голови Ботієвської ОТГ Чубуклієва М.С.

Участь у сесії брали 10 з 14 депутатів місцевої ради, тобто більше 2/3 від загального складу. Всі вони під час таємного голосування підтримали відставку посадовця. Голова ОТГ Чукублієв М.С. на сесію не з’явився, хоча про проведення зібрання був попереджений за кілька днів, у встановленому законом порядку.

Підставою для дострокового припинення повноважень Чубуклієва М.С. стали непрозорість витрат та нераціональність використання бюджетних коштів, нехтування колишнім головою ОТГ своїми посадовими обов’язками та, по суті, узурпації влади в громаді.

По завершенні сесії, ввечері 18.09.2018р., депутати намагалися зареєструвати протокол голосування та прийняте рішення у Ботієвській сільраді, як того вимагає процедура. Але співробітники апарату реєструвати документи відмовилися. На місце події був викликаний наряд поліції, а факт порушення зафіксований у заяві до правоохоронних органів.

Наступного дня, 19.09.2018 року, з’ясувалося, що Чубуклієв М.С. відмовляється виконувати рішення сесії та залишати посаду. Він розповсюджує брехливі чутки про «захоплення влади та переворот», хоча сесія припинила його повноваження відповідно до чинних законів України та регламенту роботи сільської ради.

Більше того, Чубуклієв М.С. організував на свою підтримку в с. Ботієве ініціативну групу, деякі члени якої мають мисливську та вогнепальну зброю, перебувають з нею у приміщенні Ботієвської сільради, переміщуються по селу та заходять в будинки місцевих жителів.

Колишній голова ОТГ особисто та залучені ним невідомі наразі здійснюють тиск на мешканців громади та депутатів. Вони обходять будинки людей, примушуючи підписати якісь документи та надати персональні відомості, зокрема, ксерокопії паспортів. Люди налякані та відмовляються, тож тиск та погрози тільки підсилюються.

Звертаємося до Вас із проханням, в рамках повноважень, вжити оперативних заходів щодо врегулювання критичної ситуації, яка склалася на території Ботієвської сільської ОТГ, припинити протиправні дії з боку Чубуклієва М.С. та пов’язаних із ним невідомих по залякуванню людей та дати їм належну правову оцінку.

Заступник голови ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ»                                             

Кисельов М.М.

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі