ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» вимагає посилити контроль за роботою АЗС на Запоріжжі

У Запорізькій області близько 70% автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів працюють без необхідних дозвільних документів, значно зросла кількість нелегальних АЗС.

Працюючи поза законом, такі автозаправки часто збудовані на самовільно захоплених земельних ділянках, працюють без касових апаратів та не сплачують податків. Співробітники нелегальних АЗС належним чином не оформлені, що є порушенням трудового законодавства.

Ситуацію ускладнює відсутність єдиного переліку таких об’єктів. Головне управління статистики в області інформує про 59 підприємств та сім фізичних осіб-підприємців, які працюють на ринку нафтопродуктів Запорізького регіону. Але один суб’єкт господарювання може мати кілька промислових майданчиків, на кожен з яких необхідно розробляти певний пакет дозвільної документації. Наразі, за інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації, видано дозволи приблизно для  250 об’єктів АЗС та АГЗП – лише тим підприємствам, які самі звернулися до Департаменту.

Загалом, статистика щодо зареєстрованих в області АЗС дуже різниться: ПАТ «Запоріжжяобленерго» повідомляє про 1200 автозаправок, ГУ ДСНС – про 500 АЗС; ДФС – про реєстрацію 512 автозаправних станцій; ГУ Держпраці – про 427 АЗС. Згідно з інформацією, яку нещодавно оприлюднила прес-служба прокуратури області, в регіоні функціонує понад 1500 АЗС. В той же час, у Запорізькому науково-виробничому центрі стандартизації, метрології та сертифікації, є лише 11 договорів на обслуговування АЗС.

При цьому, експлуатація автозаправних станцій – процес, який безпосередньо впливає на стан навколишнього середовища. Об’єкти АЗС мають відповідати всім вимогам державних будівельних норм, а технічне обладнання, транспортні засоби, споруди та механізми, що експлуатуються, повинні відповідати нормативним вимогам з охорони праці та пожежної безпеки.

Оскільки порушення правил експлуатації та роботи на АЗС може призвести до аварійних ситуацій, завдати шкоди навколишньому природному середовищу, життю та здоров’ю людей, Громадська організація «СПРАВЖНІ ДІЇ» закликає обласну владу, профільні структури та відомства, а також правоохоронні органи якомога оперативніше вжити заходів щодо усунення порушень вимог чинного законодавства з боку власників АЗС та посилити контроль за підприємствами, які займаються торгівлею пальним.

ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» також звертається до мешканців Запоріжжя та області: якщо вам відомо про роботу підозрілих або нелегальних АЗС, надсилайте інформацію із адресою та фотографіями таких автозаправних станцій на нашу пошту: press.spravzhnidiyi@gmail.com, або повідомте нам через сторінку Організації в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/spravzhnidiyi/.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі