ГО "Справжні дії" підтримує заяву Міністра енергетики та захисту навколишнього середовища

Міністр енергетики та захисту довкілля  Олексій Оржель  закликав  народних депутатів Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування  пришвидшити розгляд законопроекту № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який знаходиться з 12 листопада у комітеті на розгляді до другого читання.

У листі Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель звертає увагу на важливість якнайшвидшого прийняття законопроекту, зважаючи  на швидкі темпи забруднення пластиком довкілля та збільшення територій сміттєзвалищ.  «Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, адже запобігатиме їх утворенню, - наголосив Олексій Оржель. - Відтак, законопроект пропонує усунення не наслідків, а причини утворення проблеми».

Ще із 12 листопада минулого року після прийняття парламентом за основу законопроекту про обмеження обігу пластикових пакетів на території України,  цей проект перебуває на розгляді у Комітеті.

«Пришвидшення прийняття змін до чинного законодавства, продемонструє пріоритетність виконання природоохоронних заходів та зацікавленість у побудові чистої та успішної країни народними депутатами IX скликання», - прокоментував  Олексій Оржель.

Міністр зазначив, що його відомство неодноразово наголошувало на необхідністі якомога швидшого обмеження використання пластикових пакетів та запровадження в дію заборони з 2021 року. Звернув увагу і на необхідності заборони оксорозкладних пакетів, адже вони завдають шкоди довкіллю через швидкий розпад на мікропластик, який потім потрапляє у воду та грунт. Водночас запропонував заборонити безоплатне поширення пластикових пакетів з моменту вступу в дію Закону.

«Наполегливість народних депутатів у вирішенні цього та інших екологічних питань допоможе захистити довкілля та побудувати чисте майбутнє для наших дітей», - підсумував Олексій Оржель.

Нагадаємо, що ГО «Справжні дії» неодноразово виступало за обмеження використання поліетилену. Петиція голови ГО «Справжні дії» Валерії Салтан зібрала більше 25 тис підписів і була передана до Кабінету Міністрів України.

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі