ГО "Справжні дії" підтримує екологічні законопроекти

Не дивлячись на те, що проблеми екології та глобальні зміни клімату с кожним днем стають гострішими, природоохоронне законодавство України залишається на рівні середньовіччя. Мінімальні штрафи за порушення природоохоронного законодавства привели до того, що у Запоріжжі та інших містах України люди буквально дихають набором хімічних елементів.

Варто зазначити, що останнім часом відбуваютьсяпозитивні зміни у цьому напрямку. Прийнято багато важливих нормативно-правових актів, які якісно змінюють природоохоронне законодавство.

Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два важливих законопроєкти.

Законопроєкт 3418 передбачає збільшення штрафів за недопуск інспектора Держекоінспекції на підприємство. Штраф від 63 до 105 грн планують збільшити до 700-1400 грн. При повторному порушенні від 7000 до 14000 грн.

Мінімальні штрафи не лякають порушників законодавства і не несуть жодної превентивної функції. Недобросовісному підприємцю вигідніше заплатити штраф, ніж збитки сума яких перевищує у десятки, а то і сотні разів розмір штрафів. Виключно суттєве збільшення санкцій за порушення природоохоронного законодавства дозволить змінити ситуацію.

Законопроєкт 3417 - як спроба врегулювати питання позапланових перевірок екоінспекції та чітко визначити їх підстави.

Справа в тому, що це питання досі законодавчо не визначено. Адже сьогодні поза планові перевірки визначаються постанови, накази, які підприємці успішно оскаржити у суді. 

Законопроєкт пропонує замість однієї підстави позапланової перевірки, цілих сім:

  • перевірка за заявою підприємства
  • перевірка на виконання попередніх приписів;
  • за зверненням фізичної особи;
  • за настанням аварії, або іншої НС;
  • за даними системи моніторингу;
  • відкриття процедури банкрутства;
  • за зверненням омбудсмена.

Закон значно розширює повноваження Деражавної екологічної інспекції стосовно позапланових перевірок. Сподіваємось, що депутати підтримають такі важливі для Запоріжжя "екологічні" закони

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі