ГО "Справжні дії" на захисті Василівського лісу

Сьогодні все більше говорять про проблему незаконної вирубки лісових насаджень в Україні. Як наслідок, Україна потрапила до 20-ки країн рейтингу знищення зелених насаджень, зайнявши 19 місце. За даними порталу Global Forest Watch щодо зникнення лісів протягом 2011—2018 років, наша країна втратила 0,86%  лісів від загальної площі держави, що становить 51 912 км2

На початку листопада у ЗМІ з’явилась інформація про варварську вирубку дерев у лісовому масиві на Лисій горі у Василівці Запорізької області. Даний ліс з’явився приблизно 70 років тому, за програмою розвитку лісового господарства СРСР.  І якщо, раніше після промислової, або санітарної рубки лісники одразу саджали молоді дерева, то сьогодні вирубка нагадує браконьєрство. «Чорні лісоруби» не лише вирубують дерева, вони ламають, нищать здорові, молоді дерева. З такими темпами замість лісового покрову, мешканці Василівки бачитимуть залисини на Лисій горі.

З метою захисту зелених насаджень, в рамках меморандуму про співпрацю між ГО «Справжні дії» та Національного природного парку «Великий луг», команда ГО «Справжні дії» підгодовувала звернення щодо розширення території  Парку,  шляхом включення до його складу території ландшафтного заказника місцевого значення «Лиса гора» у місті Василівка.  Звернення, передане до Державного агентства лісових ресурсів України.

Разом з тим, Запорізька обласна адміністрація повідомила, що Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації звертався до державного підприємства «Пологівське лісомисливське господарство», щодо погодження включення земель лісового фонду, на яких розташовані зазначені заказники до складу Парку – на що отримало відмову. «Пологівське лісопромислове господарство» пояснило, що включення заказників до складу Парку призведе до ліквідації Василівського лісництва.  Цікаво, що у публікації про вирубку лісу згадувались саме співробітники Василівського лісництва.  На жаль, без погодження Пологівського лісопромислового господарства, захистити ліс шляхом його включення у заповідник не можливо. Ми продовжуватимемо роботу у цьому напрямку та повідомимо про результати.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі