ГО "Справдні дії" вітає прийняття законопроекту "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України"

Нарешті влада звернула увагу на проблему забруднення навколишнього середовища пластиковими пакетами.

12 листопада Верховна Рада підтримала законопроект «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Законопроект підтримали всі депутати  Запорізького краю. Відповідно до цього законопроекту, вже за два роки запровадять обмеження на використання пакетів. Закон передбачає обмеження виготовлення та розповсюдження тонких пластикових пакетів. Якщо закон приймуть, він вступить у дію з 1 січня 2022 року. Підприємства зобов’яжуть маркувати пакети, відповідно до стандартів. Заборонена також агітація придбати чи взяти пакет. За недотримання цих норм уряд введе штрафи.

ГО «Справжні дії» неодноразово підіймала це питання, розуміючи важливість проблеми та її масштаби. Петицію «Щодо заборони продажу та використання торгівельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів» підтримало більше 25 тисяч чоловік. Після чого вона була направлена до Кабінету Міністрів.

Неодноразово привертали суспільну увагу до шкоди від пластикових пакетів та необхідності їх утилізації. 3 липня ГО «Справжні дії» разом з гіпермаркетом «Ашан» відзначали «Всесвітній день без поліетилену», відмовившись від пакетів. Також популяризували відмову від пакетів на «челендж #стоппакет». В рамках акції мешканці міста мали змогу обміняти свої пакети на еко-сумки.

Не дивлячись на зростання кількості людей готових  обмежити, або зовсім відмовитись від використання пакетів, ще дуже багато людей які не розуміють сутності проблеми. Такі люди набирають більше «кульочків», бо вони безкоштовні, кожен товар складають в окрему торбинку. А пізніше всі ці пакети літають дворами, парками, висять на деревах та кущах. Оскільки, в середньому пакет використовується 20 хв., а розкладається від 100 о 400 років. Кожна людина в середньому використовує 500 пакетів на рік. Тільки 6% з використаних пакетів потрапляють на переробку. Навіть торгівельні мережі не готові до відмови від поліетилену. Зрозуміло, що поліетилен дешевший за папір, деякі продукти неможливо упакувати без нього. Однак раніше якось обходились без пакетів?

Питання полягає у тому, що ми залишимо своїм дітям та унукам: пакети на деревах, у воді, грунті, пластикове сміття всюди? І це повинен розуміти кожен, коли набирає у магазині пакети. Щиро сподіваємось, що відмова від пластикових пакетів на державному рівні допоможе виправити ситуацію.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі