Екологічну петицією до Уряду підтримали майже 19 тисяч українців, коментують експерти та «не помічають» чиновники і підприємства-забруднювачі

Електронну петицію до Кабінету міністрів України із вимогою на законодавчому рівні посилити відповідальність за екологічні злочини та прибрати корупцію у Міністерстві екології, розміщену на сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ», станом на 29 листопада підтримали 18 756  громадян України.

Жваве обговорення звернення триває у соціальних мережах, користувачі яких також висловлюють значне занепокоєння екологічною ситуацією на Запоріжжі. Чого не скажеш про посадовців, керівників  промислових підприємств та депутатів.

ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» надіслала запрошення надати свій експертний коментар щодо суті петиції до Міністерства екології та природних ресурсів України, особисто міністру Остапу Семераку, його заступникам та очільникам департаментів та відділів; членам Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради, депутатам-членам профільної комісії Запорізької міської ради; керівникам промпідприємств, серед яких «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Запорізький феросплавний завод», «Запоріжвогнетрив», Запорізька АЕС та інші. Проте, зазначені посадовці, народні обранці та топ-менеджери підприємств, від яких безпосередньо залежить стан екології в регіоні та країні, залишили запрошення поза увагою.

Проте, до обговорення петиції долучилися відомі в галузі екології фахівці, зокрема: Ірина Пірогова - голова Запорізької обласної філії Всеукраїнської екологічної ліги; Алла Ізмєстьєва - фахівець в області екології, керівник відділу охорони навколишнього середовища на ТОВ «НІБУЛОН»; Юрій Тищенко - кандидат геологічних наук, старший науковий співробітник відділу технологій захисту навколишнього середовища та радіаційної безпеки Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України; Тамара Харчилава – координатор з підтримки громад Центру екологічних ініціатив «Екодія» та ін.

Нагадаємо, повна назва петиції «Про позбавлення повноважень Міністерства екології та природних ресурсів України щодо видачі деяких дозвільних документів, посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері екології та розширення повноважень Державної екологічної інспекції».

Мета петиції – звернути увагу Уряду на законодавчі невідповідності, усунути їх та посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

У зверненні відзначається, що Запоріжжя є одним із найзабрудненіших міст України через викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря промисловими підприємствами, розташованими в промисловій зоні міста. Від цього потерпають запоріжці, які хворіють на онкологічні та алергійні захворювання.

При цьому, великі підприємства Запорізької області користуються численними прогалинами в механізмах контролю за додержанням норм природоохоронного законодавства, безкарно забруднюють навколишнє середовище та економлять на природоохоронних заходах.

Для розгляду е-петиції Кабінетом міністрів України необхідно, щоб звернення набрало не менше 25 000 підписів. Збір підписів триватиме до середини грудня 2018 року.

Ознайомитися із повним текстом петиції та підтримати її можна за посиланням:

http://www.diyi.org.ua/petitions/pro-pozbavlennya-povnovazhen-ministerstva-ekologii-ta-prirodnih-resursiv-ukraini-schodo-vidachi-deyakih-dozvilnih-dokumentiv-posilennya-vidpovidalnosti-za-porushennya-zakonodavstva-u-sferi-ekologii-ta-rozshirennya-povnovazhen-derzhavnoi-ekologichnoi-inspe

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі