Екологічна громадськість Запоріжжя долучається до розробки регіональних правил поводження із стічними водами

Громадська організація «СПРАВЖНІ ДІЇ» звернулася до голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля із пропозицією створити спеціальну комісію за участі структурних підрозділів ОДА та громадськості для розробки Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення.

В заяві йдеться про те, що наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 за № 316 були введені в дію Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення. Зазначені нормативні документи були зареєстровані в Міністерстві юстиції України 15.01.2018 за № 56/31508 та № 57/31509 відповідно, та набрали чинності 2 лютого 2018 року.

Відповідно до п. 4 розділу I Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, виробник, тобто суб'єкт господарювання, який надає послуги з централізованого водовідведення, на підставі Правил приймання України повинен розробити місцеві Правила приймання. В цих документах враховуються місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначаються допустимі концентрації забруднюючих речовин, що можуть скидатися до систем централізованого водовідведення.

Ч. 2 п. 4 розділу I Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення також встановлено, що місцеві Правила приймання затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов’язковими для виробника.

«Вважаємо за доцільне розглянути питання щодо розробки, за безпосереднього сприяння Запорізької обласної державної адміністрації, Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення. Також пропонуємо утворити спеціальну комісію щодо розгляду та розробки вказаних правил. До складу комісії включити представників структурних підрозділів Запорізької ОДА та представників громадськості», - зазначається в заяві голови ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» Сергія Данилова.

Ініціатори пропозиції переконані, що співпраця громадськості та обласної влади у вирішенні питання стічних вод буде сприяти захисту здоров’я персоналу систем збирання, відведення стічних вод та очисних споруд, запобіганню псування обладнання систем водовідведення, очисних і суміжних з ними підприємств, гарантуванню безперебійної в межах регламентних норм роботи споруд очищення стічних вод та обробки осадів.

Крім того, розробка зазначених Правил за участі експертів у галузі екології з числа громадських активістів стане гарантією того, що скиди стічних вод з очисних споруд не спричинять згубного впливу на навколишнє середовище, а осад буде утилізований у безпечний і прийнятний для навколишнього середовища спосіб.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі