Екоактивісти пропонують заборонити пластикові пакети на Запоріжжі: створено петицію

На сайті Громадської організації «СПРАВЖНІ ДІЇ» розміщено та триває збір підписів під петицією Про заборону продажу й використання громадянами і торгівельними мережами поліетиленових пакетів (пластикових мішків, пакетів або торбинок), окрім тих, що виготовлені з екологічно чистих матеріалів.

Ініціатор та автор петиції, співголова ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ» Валерія Салтан повідомила, що ситуація, яка склалася в Україні у сфері поводження з поліетиленовими пакетами, -  критична.

«Враховуючи обсяг щоденних продажів роздрібної мережі товарів народного вжитку, рівень забруднення навколишнього природного середовища поліетиленовими пакетами в забезпечення виключно маркетингових цілей суб’єктів господарської діяльності сягає національних та світових масштабів», - зазначила Валерія Салтан

Автор звернення пропонує внести корективи до нормативних актів, де йдеться про особливості роздрібної торгівлі в Україні, адже в жодному з них питання про поводження з пластиковими пакетами не врегульоване.

Зокрема, пропонується відкорегувати відповідним чином наступні документи:

-   Наказ Міністерства економіки України № 104 від 19.04.2007 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України за № 1257/14524 від 08.11.2007 року «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами»;

- Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 липня 2003 року за № N 628/7949 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами».

«Вважаю за доцільне наслідувати приклад деяких європейських країн, та внести зміни до вказаних нормативних актів. При цьому суворо заборонити використовувати практику продажу поліетиленових пакетів під час здійснення роздрібної торгівлі суб’єктами господарської діяльності та ввести адміністративну відповідальність за порушення заборони у вигляді штрафу», - наголосила у зверненні Валерія Салтан.

Ознайомитися із повним текстом петиції та підтримати звернення можна за посиланням.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року в Молдові набувають чинності поправки до Закону про внутрішню торгівлю, відповідно до яких у роздрібній торгівлі буде заборонено використання одноразових поліетиленових пакетів. Згідно із законодавчими змінами, першими з магазинів зникнуть пакети, товщина яких становить більше ніж 50 мікрон. З початку 2020 року з роздрібної торгівлі будуть вилучені найшкідливіші, на думку фахівців, пакети у 15 мікрон.

У 2021 році в Молдові буде повністю заборонено використання будь-яких видів пластикових пакетів, за винятком пакетів, вироблених з екологічно чистих матеріалів, які використовуються для пакування товарів в заводських умовах. Планується також поетапний перехід на паперові пакети.

Наразі на кожного жителя Молдови в рік припадає по 140 пластикових пакетів. Щорічно в республіці використовуються до 140 мільйонів такої «упаковки».

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі