День батарейок

Батарейки давно стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Важко перелічити усі прилади, які працюють а допомогою цієї дрібнички.

А чи знаєте ви, наскільки ця маленька та корисна річ шкідлива для навколишнього середовища?

Батарейки відносяться до небезпечних відходів. Вони мають у своєму складі важкі метали такі як: ртуть, літій, свинець та кадмій. Період розкладення батарейки – 100 років. За цей час вона отруює 20 кв м. ґрунту. Після розкладення металевої оболонки солі важких металів потрапляють у землю та підземні води.

Проте, батарейки є джерелом цінних хімічних елементів: цинк. Марганець, карбон, графіт.

Інформаційна кампанія з утилізації елементів живлення розпочалась не так давно, але вже є перші результати. Багато торгівельних мереж встановлюють баки та ящики для використаних батарейок.

В Україні питання утилізації використаних батарейок є проблемним, оскільки відсутні підприємства, які займаються переробкою цих відходів. Тож сьогодні більшість зданих батарейок зберігаються на складах.  Найближче підприємство, яке займається переробкою батарейок, знаходиться у Польщі. Сьогодні в країні питанням збору та утилізації батарейок займається здебільшого громадські організації.

Тож пропонуємо Вам відзначити День батарейок та привчити себе та родину не викидати батарейки, а віддавати їх на переробку

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі