Безконтрольна обрізка шкодить деревам, – директор обласного Департаменту екології прокоментував петицію про мораторій

У Департаменті екології Запорізької облдержадміністрації схвально поставилися до ініціативи перейняти досвід Києва та встановити мораторій на омолоджувальне обрізання всіх дерев, крім аварійних, на Запоріжжі.

Про це в коментарях журналістам наголосив директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Гордієнко.

«Згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, догляд за зеленими насадженнями на вулицях та площах повинен здійснюватися спеціалізованими підприємствами, організаціями зеленого господарства, які укомплектовані спеціальною  технікою та кваліфікованими спеціалістами.

 Але на сьогодні, згідно з чинними в регіоні нормативно-правовими актами, в Запоріжжі та інших населених пунктах для обрізки дерев жоден дозвіл не потрібен. Тому кронування зелених насаджень відбувається неконтрольовано, різними організаціями і звичайними мешканцями, в будь-яку пору року. А це призводить до пошкодження або повного знищення листової крони зелених насаджень», - цитує  Віталія Гордієнка видання «Факти Запоріжжя»

На думку посадовця, для збереження дерев та кущів необхідно заборонити неспеціалізованим підприємствам, які не мають спецтехніки та кваліфікованих працівників, утримувати зелені насадження. Гордієнко також підтримав ідею введення на Запоріжжі мораторію на омолоджувальне обрізання дерев.

«Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації підтримує ініціативу Київської міської ради щодо встановлення мораторію на омолоджувальне обрізання дерев.Разом з цим, необхідно встановити заборону на проведення будь-яких заходів щодо утримання зелених насаджень неспеціалізованими підприємствами, організаціями зеленого господарства, в яких відсутня спеціальна  техніка та механізми, а також спеціалісти відповідної кваліфікації», -  зазначив директор Департаменту екології.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Київська міська рада встановила в столиці мораторій на омолоджувальне обрізання дерев. Заборона діятиме протягом двох років. Рішення стосується врегулювання неефективної та безконтрольної омолоджувальної обрізки або кронування дерев. Проте, мораторій не накладається на видалення аварійних і потенційно небезпечних гілок або частин стовбурів дерев. Також обмеження не поширюється на санітарне і формувальне обрізання дерев та видалення омели з крон. 

14 січня у Запоріжжі зареєстрована електронна петиція до міської влади із вимогою встановити мораторій на обрізку всіх дерев, окрім аварійних. Відповідне звернення розміщене на сайті ГО «СПРАВЖНІ ДІЇ».

Ініціатор та автор петиції, голова організації Валерія Салтан пропонує взяти за приклад столичний досвід та встановити мораторій на обрізку усіх дерев, окрім аварійних, на території м. Запоріжжя та населених пунктів Запорізької області протягом двох років.

Голосування за петицію триватиме до середини березня. В разі, якщо звернення набере у встановлений ЗУ «Про звернення громадян» строк необхідну кількість голосів, тобто не менше 750-ти, його буде спрямовано на розгляд міського голови Запоріжжя Володимира Буряка та депутатів міськради.

Ознайомитися із повним текстом звернення та підтримати петицію можна за посиланням.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі