Амброзія та мости - як символи корупції у Запоріжжі

Із середини липня починає квітнути амброзія полинолиста. Це один з найнебезпечніших бур’янів, що згубно впливає на організм людини. Пилок бур’яну викликає численні симптоми полінозу: закладення носу,  свербіж в очах, прояви бронхіальної астми, роздратованість. Та як бореться керівництво Запорізької міськради з цією злободенною проблемою?

Те, що підрядна компанія  «Запоріжжя комунальне» спільно з районами адміністраціями міста зірвали програму по боротьбі з карантинними рослинами – вже не таємниця. Журналісти та громадськість не перший місяць ведуть розслідування та висвітлюють інформацію, аби #ЗНОВУВКРАЛИ на здоров’ї містян було не можливо.

Ось й черговий раз активіст громадської організації «Справжні дії» Олексій Солодовник, виїхав у Вознесенівський район міста, по шляху проходження чергової  робочої групи, яка складається з представника Держпродспоживслужби, представника райадміністрації  та активіста, який представляє громадськість, аби подивитись на власні очі масштаби трагедії.

Нагадаємо, минулий раз пан Солодовник проінспектував вулицю 12 квітня, де  підрядник провів роботи на площі – 0,35 га, спалив траву, а потім механічним методом прибрав наслідки. Що цікаво, у плані – графіку за липень дуже різняться зазначені площі, адже спочатку зазначена площа складалась з 0,23 га. Аналогічна ситуація склалась й по вулиці Незалежної України/Якова Новицького – 0,09 га.

Тож, наразі мова піде про об’єкт на Прибережній автомагістралі, де «Запоріжжя комунальне» препаратом «Амбромаг» обробили територію під будівництвом нового мосту.  

24 липня, місцеві ЗМІ писали, що «працівники підрядної організації зокрема працюють на території Набережній магістралі, під мостами-недобудовами. Тут має бути оброблено близько 2,5 тисяч квадратних метрів. Працює бригада з 5 чоловік. Амброзію обробляють сертифікованим розчином «Амбромаг», який безпечний для тварин і людей, але нещадний до карантинних рослин».

Його нещадність звісно потребує окремої уваги, адже він після себе залишає ефект «випалення землі». Так, за даними Держпродспоживслужби препарати «Амбромаг» та «Антіамброзія» забороняється ввозити на митну територію України, виробляти, продавати, застосовувати та рекламувати. У переліку дійсних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи, виданих відомством,  номер документів, який надав підрядник - відсутній, про що можна було дізнатись, переглянувши офіційний сайт відомства.

У свою чергу активіст, який представляє громадськість Микола Ралик, на своїй сторінці у Фейсбук, поділився інформацією щодо рішення оглядової комісії.

Так, у документі йдеться, що під мостами амброзія знищена на 90%, «складається дуже позитивне враження від роботи», навіть рослини з товстим діаметром стебла були знищені.  Щодо інших об’єктів, то, м'яко кажучи, вони залишають бажати кращого. 

Проте активіст ГО зазначає, що роботи дійсно проводились, однак із 20 бур’янів – знищено 1. Щодо інших рослин, то вони ростуть та колосяться. Крім того, зазначена площа у документах та оброблена по факту, знов значно завищена.

На засіданні робочої групи представники адміністрацій міста запевнили, що у разі неналежного виконання робіт, контракт з підрядником буде розірваний або застосовуватимуться штрафні санкції. 

Попри те, що підтвердився підлог документів, спостерігається ганебна обробка районів неефективним препаратом, що підтвердили біологи, амброзія вже почала пилкувати, а містяни страждати. Міськрада вкотре кидає рятівну шлюпку підряднику, аби допомогти йому виплисти з цього становища та все ж таки заплатити підряднику за роботи.

Отже, громадськість так й не побачила привселюдно документ біолога, який знаходиться у Валерія Еделєва, чи на думку посадовця якщо про нього не згадують, то вже не актуально? 

Тим часом сумнозвісний підрядник «Запоріжжя комунальне» не виконав знешкодження горе-трави на 2 млн грн непрацюючим "Амбромагом", а голови районів планують перенаправити кошти знову «Запоріжжю комунальному» на покіс.

Серед іншого пан Еделєв обіцяв запрошувати ЗМІ та активістів на рейди й комісії, проте поки залишається напрошуватись самим, а ось чого так боїться влада, ігноруючи народ – покаже час.

Громадська організація «Справжні дії» та редакція «Факти Запоріжжя» й надалі буде стежити за перебігом подій, щоб #ЗНОВУВКРАЛИ на амброзії Запоріжжя стало не можливим!

Заплановані адреси обробки амброзії у місті Запоріжжя. Якщо ви виявили невідповідність, телефонуйте на гарячу лінію за телефоном:

0 800 302 700 / 096 693 69 08 ГО «Справжні дії»!

 

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі