3 липня – Міжнародний день без поліетилену: як відзначатиме Запоріжжя

Громадська організація «Справжні дії» у Міжнародний день без поліетиленових пакетів, який відзначається у світі 3 липня, проведене спільно із запорізьким гіпермаркетом «Ашан» низку акцій.

Зокрема, голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан проведе екскурсію для відвідувачів гіпермаркету, розкаже та наочно покаже, як можна мінімізувати використання пластикових пакетів під час здійснення покупок.

Крім того, за участі експертів організації відбудеться тематична лекція, відвідати яку  можна  за умови попередньої реєстрації на пункті обслуговування клієнтів «Ашану» протягом 2 липня або за посиланням:https://bit.ly/2xpkjxU

Початок зустрічі - о 18.00. 

Нагадаємо, 25 травня ГО «Справжні дії» провела в Запоріжжі акцію «Зелене місто Z: День без поліетилену». У заході взяли участь понад 300 запоріжців, які обміняли свої пакети з пакетами на стильні полотняні сумки, виготовлені з екологічно чистих матеріалів. Загалом, за дві години волонтери організації зібрали 110 кг поліетилену, які згодом передали на підприємство для сортування і подальшої вторинної переробки.

Також ГО «Справжні дії» розмістила електронну Петицію до Уряду про заборону використання пластикових пакетів, яку протягом трьох місяців підтримали понад 25 тисяч українців. Наразі, звернення спрямоване на розгляд Кабміну.

Статистика свідчить, що

- 10% від усього сміття, виробленого людьми - це пластикові пакети;

- пакет, в залежності від товщини, розкладається від 100 до 400 років;

- одна людина на рік використовує не менше 500 пакетів;

При цьому середня тривалість використання поліетиленового пакета – лише 30 хвилин.

У багатьох країнах використання пластикових пакетів заборонене або обмежене, обкладається великими податками і супроводжується штрафами. В Україні воно частково обмежене у Львові і Києві.

За даними ООН, щороку у світі використовують понад 5 трильйонів поліетиленових пакетів і торбинок. При цьому, щорічно до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі, й пакетів.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровані три законопроекти, які передбачають обмеження використання пластикових пакетів в Україні.

Реєстрація в системі електронних петицій

Будь-ласка, вказуйте коректну інформацію! За введення неповних або недостовірних даних Ваш обліковий запис може бути заблоковано

Авторизація в системі електронних петицій

Можливість голосувати або подавати петиції мають лише авторизовані користувачі